Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

29.08.2020

Намісник Лаври очолив урочистості в Ніжинській єпархії

001У свято Перенесення Нерукотворного Образа Господа нашого Іісуса Христа глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Миколаївському Пустинно-Рихлівському жіночому монастирі Ніжинської єпархії з нагоди 400-річчя виникнення обителі. Владиці Павлу співслужили: правлячий архієрей Ніжинської єпархії митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Ладанський Феодосій, а також місцеве духовенство.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до віруючих із проповіддю, в якій розповів про історію Нерукотворного Образу Спасителя, після чого продовжив: «Віддаючи шанування святим іконам, ми поклоняємося не фарбам або матеріалу, а Тому, Кого ми бачимо на іконі. І сьогодні ми особливо шануємо Нерукотворний Образ Спасителя, молячись, щоб Господь почув всі наші прохання і виконав всі благі бажання! Потрібно завжди мати перед собою образ Христа, тому що, коли ми бачимо образ Христа, наш розум і серце підносяться до Першообразу, і тоді нам стає легше молитися. Тоді Господь вселяється в наше серце, освячуючи всю людину, і ми стаємо здатними бути спадкоємцями вічної радості і вічного блаженства в тихій пристані Царства Небесного!»

Під час Літургії підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії владика Павел передав всім віруючим благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, подякував архіпастирям і духовенству, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн. Також митрополит Павел підніс в подарунок обителі ікону «Спаса Нерукотворного» з нагоди ювілею заснування монастиря і привітав матушку-ігуменю Олімпіаду з річницею ігуменства.

На завершення митрополит Павел і архіпастирі освятили дзвони, після чого владика Павел преподав сестрам, парафіянам і прочанам Пустинно-Рихлівської обителі архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: