Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

21.01.2021

Владика Павел очолив Літургію в Богоявленському монастирі

001

У день пам’яті преподобних Григорія чудотворця і Григорія затворника Печерських, а також мучениці Маріонілли глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в жіночому монастирі міста Кременця Тернопільської області. Його Високопреосвященству співслужили правлячий архієрей єпархії митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, ректор Почаївської духовної семінарії архієпископ Шумський Іов, а також численне єпархіальне духовенство.

Після читання Євангелія Намісник Києво-Печерської Лаври звернувся до віруючих зі словом, в якому нагадав про подію Хрещення Господня, яка нині святкується, а також про житіє святих, пам’ять яких звершується в цей день.

«Прикладом того, як потрібно претерпіти всі випробування, є свята мучениця Маріонілла, що вшановується сьогодні, яка постраждала за правду й істину в рік прийняття Міланського едикту, – сказав владика Павел. – Пройшли століття, і стерті були з пам’яті імена мучителів, а пам’ять святих звершується в рід і рід.

У цьому ще раз ми знаходимо підтвердження, що Церква Христова буде стояти до кінця віку, і єдиною можливістю спасіння для нас є перебування в Святій Соборній і Апостольській Церкві, в вірності істині, у вірності Богу. Ми сьогодні дякуємо Богу, дорогі браття і сестри, за всі Його благодіяння, ми дякуємо Йому за те, що Він ніколи нас не залишає, допомагаючи перенести всі випробування, залишаючись в домі Отця Небесного, Якому від нас слава на віки вічні!»

Також владика Павел у своєму архіпастирському слові привітав нині тезоімениту ігуменю монастиря матушку Маріоніллу, розповівши про її нелегкий життєвий шлях і про численні праці на благо обителі.

На завершення богослужіння митрополит Павел привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, прикликав на всіх Боже благословення, після чого передав в дар монастирю образ великомучениці Варвари, оригінал якого знаходиться в Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської Лаври.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: