Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

02.08.2019

Митрополит Павел вшанував пам’ять пророка Іллі

001

У день пам’яті святого славного пророка Іллі глава Синодальної Комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Свято- Миколаївському Городоцькому монастирі Рівненської єпархії у співслужінні правлячого архієрея Рівненської єпархії митрополита Рівненського і Острозького Варфоломія, архієпископа Чимкентського і Таразського Елевферія (Руська Православна Церква), архієпископа Гурія (Кузьменка), єпископа Хотинського Веніаміна, єпископа Дубенського Пимена і численного духовенства.

Після читання Євангелія Владика Павел звернувся до парафіян і численних паломників зі словом проповіді, в якому розповів про життя і молитовний подвиг святого пророка Іллі, після чого продовжив: «Господь благословляє тих, хто всім своїм серцем прославляє Його святе ім’я, Господь допомагає тим, хто служить ближньому своєму як Самому Богу. Прикладом цього є для нас святий пророк Ілля.

Минуло три тисячі років з того моменту, як жив святий пророк, і ми розуміємо, що зараз живемо не в найкращий час. Тоді тільки один народ знав Бога, сьогодні знають всі, але ми бачимо, як ставляться до віри і до Бога, як зневажають заповіді, як намагаються схилити людину на свою сторону, щоб вона загинула. Сильні світу цього розділяють і нашу Церкву, і наш народ, бо розділеним народом легше управляти. Ми бачимо сьогодні, що істинно віруючі люди мають культуру, мають свій менталітет, мають те, що допомагає їм усвідомити, що вони є образ Божий. Але деякі сили намагаються зробити все, щоб знищити будь-яке нагадування про те, що таке мир, що таке благополуччя, що таке вічне спасіння!

Ми з вами, дорогі браття і сестри, ніколи не повинні впадати у відчай, ми повинні вірити і сподіватися тільки на краще. Вже майже тисячу років ми зміцнюємося благодаттю і силою, яку Господь послав на наш народ, ми зберігаємо ту віру, яку приніс нам святий князь Володимир, і є членами Святої, Соборної і Апостольської Церкви. Церква закликає нас невпинно, щоб ми з’єдналися з Богом, щоб ми стали спадкоємцями вічного спасіння. Сьогодні ми молимося, щоб за молитвами святого пророка Іллі Господь змилувався над усіма нами, щоб він кожному з нас покладав благе на серце і щоб кожному з нас допоміг знайти той єдиний шлях до Бога, який веде до тихої пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії було проспівано славлення пророку Ілії, після чого митрополит Павел подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви. Також владика Павел привітав матушку ігуменю Михаїлу, сестер і прихожан обителі зі святом, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем небесного покровителя. На завершення урочистостей митрополит Павел призвав на тих, хто молився за богослужінням, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: