Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

29.03.2019

Владика Павел молитовно відзначив ювілей намісництва

001

В п’ятницю третьої седмиці Великого посту Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Літургію Передосвячених Дарів у Хрестовоздвиженському храмі обителі. Владиці Намісникові співслужили: єпископ Петропавлівський Андрій, казначей монастиря архімандрит Нестор, благочинний архімандрит Антоній, ризничний архімандрит Агафон, братія Святої Печерської обителі в священному сані. За богослужінням молився архієпископ Бучанський Пантелеімон.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

З благословення митрополита Павла на запричасному вірші до віруючих зі словом проповіді звернувся насельник Києво-Печерської Лаври ієромонах Інокентій, який розповів про важливість посту і значення покаяння, особливо в цей період, після чого продовжив: «Існує помилкова думка деяких людей, навіть церковних, про те, що якщо не почав постити з першого дня, якщо порушив з тих чи інших причин піст, то можна далі не постити. Це в корені невірно. Навіть якщо так сталося, то ні в якому разі не можна відкладати це, потрібно почати постити тому, хто ще не почав, вже сьогодні, а хто порушив піст, то каятися на сповіді і продовжувати його дотримуватися. Господь адже кожного з нас приймає і в першому, і в третьому і в дев’ятому часі, як каже Священне Писання. Нехай Господь зміцнить нас в цьому посту, допоможе провести його з гідністю, принести нелицемірний плід покаяння, щоб всім нам з радістю зустріти світле свято Христового Воскресіння!»

Після закінчення Літургії митрополит Павел звершив подячний молебень з нагоди 25-річчя призначення його на послух Намісника Києво-Печерської Лаври. Після закінчення молебню подякував владиці Андрію, братії, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем небесних покровителів.

Також єпископ Андрій привітав владику Павла з ювілеєм намісництва, продовживши: «Сердечно вітаю Вас, Владика Павел, з цим торжеством. Майже два тижні тому ми відзначали Торжество Православ’я, але цей день є ще одним таким торжеством для нашої Святої Печерської обителі. Сімдесят років богоборча влада розоряла і знищувала цю святу обитель, і ось Ви 25 років несете ігуменський послух в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, і за цей час були відреставровані храми, братські корпуси, адміністративні будівлі, наповнена ризниця. Ви стали зброєю в руках Божих і Цариці Небесної, через Вас відроджувалася ця Свята Києво-Печерська велика Лавра. І храми наповнені прихожанами, тому що Ви, Владико, не тільки відтворили зовнішню благоліпність монастиря, але наповнили його братією, яка безперестанно трудиться і молиться за весь світ. Нехай Господь збереже Вас, дарує Вам здоров’я з довголіттям, щоб Ви могли якомога довше бути ігуменом в цій святій обителі! Укріпи Вас Господь на многая літа!»

На завершення владика Павел подякував владиці Андрію за вітання і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння ювілей

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: