Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.03.2020

Владика Намісник звершив першу в цьому році Пасію

001

Увечері п’ятниці першої седмиці Великого посту Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел за вечірнім богослужінням в Успенському соборі звершив першу в цьому році Пасію.

Пасія являє собою спів особливої стихири, під час якої священнослужитель зносить з вівтаря Святе Євангеліє, звершує кадіння всього храму і читає євангельський уривок про страждання Христа Спасителя.

Після читання Євангелія на Пасії митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про значення втілення Слова Божого, Його життя, страждання і хресну смерть в справі нашого спасіння, після чого продовжив: «У цьому житті ми завжди повинні пам’ятати про те, що Господь зробив для нас і що продовжує робити. Ми повинні стежити за своїми вчинками, ми не повинні слухати все те неправильне, в чому нас намагаються переконати. В певний час нас будуть хвалити, і ми похвали приймаємо, які найчастіше виходять від диявола. Коли нас будуть лаяти ні за що і ні про що, коли нам пред’являють якісь звинувачення, багато хто може впасти у відчай і говорити: “За що?”. Але послухайте, що говорить Господь в Нагірній проповіді: “Блаженні ви, коли зненавидять вас люди, і коли відлучать вас, і ганьбитимуть, і знеславлять ім’я ваше” (Лк. 6:22) Ми повинні бути щасливі, якщо нас будуть ганьбити за ім’я Христове, бо Господь перш постраждав за нас і вже приготував для нас тиху пристань Царства Небесного.

У ці святі дні, дорогі браття і сестри, Церква дуже часто повторює молитву преподобного Єфрема Сиріна, стихословиться Псалтир, читаються покаянні молитви – це все для того, щоб наша молитва і наша праця були приємні Богу і наше серце наповнилося любов’ю. Поспішаймо ж не на раду нечестивих, але підемо разом з Жінками Мироносицями, підемо разом з Симоном Киринейським, понесемо разом Хрест Господній, який полягає в несенні всякого роду хвороб, в терпінні, в допомозі іншим людям, адже тільки коли інші побачать нашу любов, то зрозуміють, що ми учні Христові. Поспішаймо, браття і сестри, щоб перед нами не зачинили двері Раю, але щоб Господь і нас удостоїв великої честі увійти з благорозумним розбійником і святими Жінками Мироносицями і всіма святими, що догодили Богу во віки! Амінь!»

Пасії будуть звершуватися в нашій святій обителі ще тричі в п’ятницю ввечері за братським богослужінням і кожного недільного дня посту у Великій церкві о 17.00 з читанням Акафісту Страстям Христовим.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: