Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

12.03.2017

В Успенському соборі читання Акафісту Страстям Христовим очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій

012

За встановленою великопісною традицією в неділю ввечері в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври було звершено чин Пасії з читанням Акафісту Страстям Христовим.

Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію співслужили братія монастиря в священному сані.

У вівтарі собору також молилися Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел та єпископ Туровський і Мозирський Леонід (Білоруська Православна Церква).

Після закінчення Пасії Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви з проповіддю, в якій нагадав про те, що пройшло вже два тижні Великого посту, і в сьогоднішній недільний день Церква звершує пам’ять святителя Григорія Палами і всіх святих отців, які подвизалися в Святій Успенській обителі.

«Піст — це час, коли людина працює над очищенням своєї душі і тіла, — продовжив Первосвятитель, — тіло ми очищаємо вживанням пісної їжі, а душу ми очищаємо молитвами і покаянням. Піст і молитва не тільки позбавляють людину вічних мук, повертаючи їй втрачений Рай, але піст і молитва часто допомагають нам і в земному житті».

Навівши приклад того, як люди постом і старанною молитвою позбувалися від мук і смерті під час земного життя, Блаженніший Владика акцентував увагу на тому, що «…люди, які постять і моляться, позбавляються від передчасної смерті і від земного суду.

Тому кожен з нас, хто любить життя, — а життя люблять всі — повинен намагатися в міру своїх сил постити і молитися. Постити потрібно стільки, скільки може людина утримуватися, і молитися без самовиправдання, бо є молитва, яка буває в осуд. Потрібно нікого не звинувачувати — ні дружину, ні дітей, а сказати: “Я сам винен в тих вчинках, які скоїв перед Тобою!” Це покаяння має велику силу перед Богом. Нехай Господь і нам допомагає, щоб ми очистили своє життя покаянням, позбавляючи нас від наглої смерті на землі, і привів до вічного життя в Царстві Небесному».

Фото ієродиякона Петра (Абрамова)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: