Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

29.04.2018

«В терпінні завжди загартовується людська душа»

7Четвертого недільного дня після Пасхи Божественну Літургію у Великій церкві Києво-Печерської Лаври звершили: глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, а також архієпископ Львівський і Галицький Філарет у співслужінні братії і гостей обителі в священному сані.

Після читання Євангелія владика Митрофан звернувся зі словом проповіді до прихожан Лаври і численних паломників, нагадавши про подію зцілення розслабленого згідно з Євангелієм Неділі 4-ї після Пасхи.

«Ми сьогодні чули, браття і сестри, про диво, яке створив Господь наш Іісус Христос над людиною, яка страждала протягом 38 років, — почав архіпастирське слово митрополит. — Євангельське оповідання цього дня вчить нас, що ми ні в якому разі не повинні впадати у відчай.

Іноді Господь випробовує віру, випробовує наше терпіння, а в терпінні завжди загартовується людська душа. Воно допомагає людині робити правильні висновки з того, що трапляється з нею. Терпіння є та основа, яка дає людині можливість духовного зростання.

Коли Господь не поспішає виконувати наше прохання, ми не повинні нарікати на Бога, скаржитися на своє життя, звинувачуючи інших, а просто в терпінні і з молитвою очікувати, що Господь почує нашу молитву. Адже Він виконує наше прохання лише тоді, коли вважає це за потрібне».

Розповівши про духовні причини тілесних хвороб, митрополит Митрофан побажав усім: «Намагатися зміцнювати віру терпінням, смиренням, послухом волі Божій і завжди молитися. Будемо просити Бога допомогти гідно пронести життєвий хрест, щоб впоратися з нашими труднощами, слабкостями, недоліками, а у вічності отримати прощення в Царстві Небесному!».

Під час богослужіння була вознесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після закінчення Літургії владика Митрофан подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Святих Христових Таїн і закликав на всіх, хто зібрався сьогодні в храмі, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

відео Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: