Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

27.09.2020

В Лаврі звершені богослужіння престольного свята Воздвиження Хреста Господнього

004У день святкування Всесвітнього Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього в Києво-Печерській Лаврі були звершені урочисті богослужіння на честь престольного свята обителі.

Напередодні ввечері всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Всенічне бдіння в Хрестовоздвиженському храмі монастиря очолив Намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії в священному сані. Перед початком малої вечірні прикрашене квітами блюдо з Хрестом під спів «Спаси, Господи, люди Твоя» було перенесено з жертовника на престол.

Після співу великого славослів’я з вівтаря було винесено Хрест і за древнім православним звичаєм, який сходить до IV століття, було звершено Чин Воздвиження Хреста. Потім під спів «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико» всі віруючі схилили коліна перед великою святинею – Хрестом Господнім, що містить частинку Животворящого Древа, на якому був розп’ятий Господь Іісус Христос.

В сам день свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього ранню Літургію на площі перед Хрестовоздвиженським храмом звершив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Онуфрій. Предстоятелю співслужили Намісник Києво-Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі.

На малому вході Предстоятель УПЦ удостоїв священнослужителів Києво-Печерської Лаври богослужбових нагород: отримали право носіння другого наперсного хреста з прикрасами архімандрит Олексій, архімандрит Нифонт, архімандрит Іосиф; хреста з прикрасами ієромонах Веніамін, ієромонах Рафаїл, ієромонах Олександр, ієромонах Моїсей; наперсного хреста ієромонах Сергій; в сан архідиякона зведені ієродиякон Євфимій, ієродиякон Філарет, ієродиякон Памва, ієродиякон Діонісій, ієродиякон Андрій; отримали в нагороду подвійний орарь ієродиякон Ісаія, ієродиякон Феогност, ієродиякон Руф, ієродиякон Сильвестр, ієродиякон Єразм.

У євангельському зачалі цього дня святий апостол Іоанн Богослов розповів про страждання і Розп’яття Христове, свідком чого він був сам до самого кінця: «І той, що бачив, засвідчив, і свідчення його правдиве; він знає, що говорить істину, щоб ви повірили» (Ін. 19:35).

За Літургією в храмах Лаври підносилися молитви за упокій загиблих в результаті авіатрощі, яка сталася біля міста Чугуєва під Харковом.

Після закінчення богослужінь традиційно звершувалося поклоніння Хресту Господньому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель великі свята нагородження

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: