Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.07.2018

У свято Тихвінської ікони Божої Матері митрополит Павел звершив Літургію

002

У день, коли Православною Церквою звершується святкування на честь ікони Пресвятої Богородиці, іменованої «Тихвинська», Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію у Великій церкві. Владиці Намісникові співслужили братія Лаври у священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому нагадав про зміст сьогоднішнього апостольського читання. «Нехай незаслужено, але за нашими молитвами і проханнями Господь дарує нам можливість стати учасниками вічного спасіння, — сказав владика, — Він вказує на те, хто може бути Його послідовником. Світ відволікає людину від її спасительного шляху. Але «Ісус Христос учора, і сьогодні, і навіки Той Самий» (Євр. 13:8), і вчення Його істинно в віках. І тому, дорогі браття і сестри, в цьому житті ми повинні бути дуже обережними, щоб не потрапити в мережі диявола, як колись потрапили наші прабатьки, і до сьогоднішнього дня багато хто потрапляє в ці мережі. І на цьому шляху до Бога у нас є Заступниця — Пресвята Богородиця, Яка являється нам в Своїх чудотворних образах. Молитви Пресвятої Богородиці — це приклад того, наскільки Бог любить нас!»

Далі владика розповів історію явлення Тихвінської ікони Божої Матері, яку вшановують в цей день, про ті чудеса, які відбувалися у цієї ікони і які відбуваються до цього дня, після чого продовжив: «Сьогодні ми просимо і молимо Пресвяту Діву, щоб Вона зберегла і нашу святу обитель, щоб Вона зберегла нашу країну, наш народ, щоб Вона послала ту Божественну благодать від Сина до нас і зберегла Своїм омофором всіх нас. Помолимося Божій Матері, щоб Господь укріпив нас, і ми змогли з гідністю пройти поприще земного життя, щоб ми не відпали від повноти Православної Церкви, щоб не звернули з того шляху, який уготований нам Богом, щоб ми навчилися дякувати Богові і всім святим за можливість збиратися в храмі на молитву і славити Триєдиного Бога Отця і Сина і Святого Духа на віки віків!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі заупокійні молитви за пріснопам’ятного Блаженнішого Митрополита Володимира, який в цей день в 1966 році був рукопокладений в архієрейський сан.

Після закінчення Літургії було звершено молебень перед Тихвінською іконою Божої Матері, після закінчення якого владика Павел подякував братіям, які співслужили, за молитви, привітав усіх зі святом Тихвінської ікони Божої Матері, причасників — з прийняттям Животворящих Тіла і Крові Христових, після чого призвав на всіх, хто молився цього дня в храмі, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: