Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

29.01.2023

У Неділю 33-тю після П’ятидесятниці Священноархімандрит Лаври очолив Літургію

028У недільний день, що передує підготовчим тижням до Великого посту, під час богослужіння згадується Закхей, який ревно шукав зустрічі з Христом і був готовий до самопожертви заради Нього.

Напередодні святкового дня всенічне бдіння в лаврському храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського очолив Намісник Києво-Печерської обителі митрополит Павел.

У недільний день Божественну Літургію в тому ж храмі звершив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Під час богослужіння Священноархімандриту Києво-Печерської Лаври співслужили митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Баришівський Віктор, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані на чолі з духівником обителі архімандритом Антонієм.

Після читання Євангелія Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до пастви з первосвятительським словом.

«Свята Церква готує своїх дітей до святого посту декілька седмиць, пропонуючи нам різні образи покаяння, молитви, посту, — нагадав Блаженніший Митрополит Онуфрій. — Завдяки цим подвигам людина возводиться від гріха до небесного Отчого дому. Подібно Закхею ми повинні сходити на дерево посту, щоб побачити Христа. Тоді Він сам прийде до нас на зустріч, прийде у нашу душу. Так само, як і Закхей, ми тоді почнемо звершувати жертовне служіння, виснажувати себе заради блага інших.

Хай допоможе нам Господь, дорогі брати і сестри, зійти через піст на духовну висоту, щоб ми провели його з користю для своєї душі і спромоглися зустріти Світле Христове Воскресіння!»

За богослужінням була звершена дияконська хіротонія.

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, братію, що співслужили, і всіх віруючих з недільным днем, причасників — з прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: