Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

08.11.2020

У Неділю 22-гу після П’ятидесятниці Предстоятель УПЦ звершив Літургію в Лаврі

001День пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського, а також Феофіла Печерського, архієпископа Новгородського, що в Дальніх печерах почиває, в цьому році припав на неділю. Святкову Божественну Літургію в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Священноархімандриту обителі співслужили Намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Бородянський Марк, братія і гості монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія Митрополит Онуфрій звернувся до віруючих з предстоятельським словом, в якому пояснив сенс притчі Господньої про багача і Лазаря. «Тільки молитва тих, хто ще живе тут на землі, – нагадав Предстоятель, – може допомогти тим, хто вже перейшов у вічність. Але самі вони вже не можуть перейти з гіршого життя в краще. Господь дав нам таке дерзновіння, що ми можемо допомогти тим, хто помер, позбутися від мук і отримати блаженство».

На завершення проповіді Блаженніший Владика також закликав зберігати віру і не уподібнюватися невіруючим родичам багача з прочитаної притчі: «Якщо людина вірить в Писання, то вона знаходить Бога і стає кращою. Якщо не вірить, то її віру ніщо не може зміцнити, навіть якщо хтось воскресне з мертвих.

Нехай Господь допомагає нам керуватися в житті вірою, якій вчить нас Священне Писання, щоб ми йшли дорогою вдосконалення у духовному житті і прославляли Святу Трійцю тут і у вічному житті!»

Під час богослужіння підносилися сугубі молитви про припинення «згубної пошесті» та дарування Божої допомоги лікарям.

Після закінчення Літургії Предстоятель УПЦ подякував преосвященним архієреям, братії, що співслужили, за молитви, привітав іменинників з днем Небесного покровителя, причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, побажавши всім віруючим: «Молитвами святого нехай благословить Господь вас зі сродниками і подасть все благопотрібне в цьому житті і вічності», після чого прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: