Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

03.09.2017

«Блаженна людина, що намагається приносити духовні плоди»

DSC00773У Неділю 13-ту після П’ятидесятниці Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну Літургію у Великій церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Його Блаженству співслужили: Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, ректор Київських духовних шкіл митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай, єпископ Баришівський Віктор, а також братія монастиря в священному сані. Напередодні ввечері Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння в тому ж храмі.

На малому вході Предстоятель УПЦ удостоїв єпископа Кременчуцького і Лубенського Миколая високого церковного сану архієпископа.

Після читання Євангелія на Літургії Первосвятитель звернувся до пастви з проповіддю, розповівши про прочитану євангельську притчу про злих виноградарів. Блаженніший Владика навів святоотецьке трактування цієї притчі і продовжив: «Всі ми повинні приносити плід. І ті, хто облачені священним саном, і прості люди. Який плід Господь від нас вимагає? Святий Апостол говорить, що плід духовний є любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, помірність. Це є ті плоди духовні, які ми повинні приносити Господарю цього великого виноградника, Який є Сам Христос. І кожному з нас свого часу Господь надсилає Своїх слуг, яким ми повинні віддати свої плоди.

Що це за слуги, які приходять від Бога? Це — жебраки, бездомні, сироти, це — наші образники! Якщо прийшов до тебе жебрак і просить милостиню, то я можу дати, а якщо не можу нічого дати, то можу хоча б помолитися за нього. Якщо мене обзивають, паплюжать, зводять наклеп, то я повинен це перетерпіти з подякою Богові і просячи у Нього терпіння. Якщо мене ненавидять, шукають днів моїх і життя мого, я повинен відплатити не тієї ж монетою у відповідь, але полюбити їх.

Господь приймає ці духовні плоди, які ми повинні приносити в виноградник Христов, і блаженна людина, яка намагається приносити духовні плоди. Звичайно, ми не досконалі, і ми не завжди можемо принести гідний плід, але ми повинні намагатися це робити. Якщо у нас не виходить, то у нас є покаяння. Покаяння заповнює наші немочі, недоліки і робить нас гідними Божественного благословення тут, під час земного життя і дає нам надію на майбутнє життя, яке Господь подарував нам Своїм Святим Воскресінням!»

Після закінчення Літургії Блаженніший Владика Онуфрій подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви і закликав на всіх молільників в храмі Боже благословення.

Першу Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив блюститель Ближніх печер архімандрит Єремія в співслужінні духовенства обителі.

Після запричасного стиха зі словом проповіді до віруючих звернувся ієромонах Мойсей, нагадавши про прочитане євангельське зачало, а також про святкування Світлописаного образу Пресвятої Богородиці, явленого на початку XIX століття в Руському на Афоні Свято-Пантелеймоновому монастирі. Чудотворний образ був виявлений після прояву негативу знімка, зробленого під час роздачі милостині при Святих вратах Святогірської обителі. На фотографії був зображений образ Богоматері, Приймаючої в числі незаможних милостиню з рук старця-інока.

Говорячи про допомогу незаможним, отець Мойсей порадив не розмірковувати, хто «…гідний отримувати милостиню, а хто ні. Адже ми також часто недостойні отримувати від Бога милості». Тому необхідно по можливості допомагати всім нужденним ближнім, щоб «самим по благодаті Божій прийняти милість від Нього і відповісти після Другого Пришестя про те, як розпоряджалися своїми талантами. Тоді, сподіваючись на милість Божу, сподобилися бути долученими з праведними в Царстві Небесному».

Під час богослужінь були піднесені особливі сугубі молитви за здоров’я нині тезоіменитого духівника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрита Авраамія і про мир в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя нагородження

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: