Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

24.04.2019

У Лаврі звершена остання Літургія Передосвячених Дарів в цьому році

001

У Велику Середу Страсної седмиці Великого посту Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври звершив останню в цьому році Літургію Передосвячених Дарів у Хрестовоздвиженському храмі монастиря. Владиці Наміснику співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Перед Літургією за богослужбовим Уставом звершувалися часи, під час яких прочитувалося Чотириєвангеліє. Євангельські зачала на дев’ятому часі прочитав митрополит Павел.

Літургію Передосвячених Дарів у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських у співслужінні преосвященних архіпастирів і духовенства очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. На малому вході Предстоятель Української Православної Церкви удостоїв кліриків Київської єпархії богослужбових нагород.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Згідно з богослужбовими текстами в третій день Страсної седмиці Православною Церквою встановлено спомин зради Іудою Христа Спасителя за тридцять срібників. Саме в цей день перед Великим Четвергом, коли була звершена Таємна Вечеря, Іуда Іскаріот прийшов до первосвящеників і зрадив Спасителя. Ще в цей день ми згадуємо подію, коли грішниця омила сльозами і помазала миром ноги Христа, тим самим підготувавши Його до погребіння.

Після заамвонної молитви митрополит Павел прочитав останній раз в цьому році молитву преподобного Єфрема Сиріна. З цього дня і до свята Святої Трійці земні поклони скасовуються за винятком тих, які встановлено звершувати перед Плащаницею після її винесення в Страсну П’ятницю. Також з цього дня до Фоміної неділі припиняється стихослов’я Псалтиря.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відео

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: