Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

19.03.2017

«Хрест став живим джерелом Божественної благодаті»

У третій недільний день Великого посту Предстоятель Української Православної Церкви звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископи: Бучанський Пантелеімон та Макарівський Іларій, братія монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері в тому ж храмі Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у співслужінні митрополита Бориспільського та Броварського Антонія (ректора КДАіС), архієпископів: Бучанського Пантелеімона, Макарівського Іларія, єпископа Ірпінського Климента, а після співу великого славослів’я на утрені виніс за встановленою богослужбовою практикою Православної Церкви на центр храму Святий Хрест Господній.

Всенічне бдіння в Хрестовоздвиженському храмі обителі з виносом Хреста Господнього звершив Намісник Лаври митрополит Павел, а Літургію в сам недільний день очолив єпископ Климент, який звернувся до віруючих із проповіддю після євангельського читання. «Великий піст — це прообраз всього нашого життя, — сказав владика Климент, — тому що все наше життя має бути наповнене покаянням, все наше життя має бути наповнене духовним подвигом помірності, посту, молитви та колінопреклонінь. І навіть коли після того, як наше серце наповниться радості в день Христового Воскресіння — Святої Пасхи — ми повинні пам’ятати, що наше покликання — це взяти свій хрест і йти за Христом».

Під час богослужінь були піднесені сугубі заупокійні молитви про новопреставленого насельника Києво-Печерської Лаври архімандрита Марка. Намісник і братія монастиря просять усіх, хто знав отця Марка, молитися за упокій священнослужителя.

Після читання Євангелія на пізній Літургії Первосвятитель виголосив проповідь, в якій сказав, що, по милості Божій, пройшло вже три тижні Великого святого посту, і в цей недільний день Свята Церква виносить Хрест для поклоніння. «Пройшовши половину Святої Чотиридесятниці, кожна людина, яка трудилася над собою, втомлюється, стомлюється від духовної праці, — сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій, — людина дійшла до середини, і Церква пропонує їй жезл сили: ми отримуємо духовну підтримку від Хрестного древа. На хресті розпинали тих, хто був засуджений до самої ганебної смерті. Господь Сам зійшов на Хрест, по Своїй волі. І як Людина на Хресті Він переміг диявола. І тепер Хрест став живим джерелом Божественної благодаті. Це — символ перемоги!»

Також Предстоятель розповів про значення нанесення на себе хреста, про ту благодатну силу, благодатну допомогу і захист, який отримує людина, знаменуючи себе хрестом. Хрестом людина прикрашає свої будинки, хрестом прикрашають храми, в яких людина з’єднується з Небом, хрести ставлять для поклоніння у багатьох місцях, хрест навіть допоміг людині, яка була нехристиянином. Повідавши про те, як святий рівноапостольний цар Костянтин став віруючим після явлення йому знамення Хреста і перемоги над ворогом, Блаженніший Владика підсумував: «Віруючій людині сила Хреста допомагає стати ще краще в своєму християнському вдосконаленні, а невіруючій — звернутися до Христа, якому від нас подобає всяка честь і слава».

Також під час Літургії Блаженніший Предстоятель звершив пресвітерську хіротонію насельника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ієромонаха Марка і дияконську хіротонію випускника КДС Тарасія Степанюка.

Після закінчення Літургії були тричі проспівані піснеспіви «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і Святе Воскресіння Твоє славимо», звершено поклоніння Хресту, після чого Митрополит Онуфрій подякував усім за молитви і побажав духовної і тілесної кріпості в останньому періоді Великого посту.

Фото ієромонаха Симона (Новікова), фото і відео Дмитра Міхно

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відео братське богослужіння братія всеношна

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: