Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

27.05.2017

У день ювілею Харківського Собору Намісник співслужив Предстоятелю УПЦ

Будь-яку історичну подію ми можемо оцінити тільки через роки або навіть десятиліття. Але навіть зараз, після 25 років проведення Харківського Собору, можна з упевненістю сказати, що в той момент архіпастирів «…благодать Святаго Духа зібрала», і вони прийняли єдине вірне рішення. На древній Київській кафедрі возсів Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир (1992 — 2014), який 22 роки мудро вів церковний корабель і всіх вірних чад Церкви до спасіння.

До сих пір множиться кількість єпархій, парафій, збільшується чисельність єпископату і священства, монастирі наповнюються монахами і монахинями — це все плід того, що наша Церква залишилася вірна канонічному Православ’ю.

Ювілейні урочистості проходять під головуванням нині керуючого Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Його Блаженству під час святкових богослужінь у Свято-Благовіщенському кафедральному соборі м. Харкова співслужили Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, сонм архіпастирів і численне духовенство УПЦ.

Після євангельського читання на Літургії Предстоятель УПЦ звернувся до всієї церковної повноти України з архіпастирським словом, в якому нагадав події недалекого минулого, після яких, незважаючи на всі випробування, Церква Христова в Україні живе, і її підтримують всі Помісні Православні Церкви.

«Преосвященні архіпастирі безбоязно підтвердили єдність народу Божого зі Світовим Православ’ям, захистили принцип соборності Церкви та заклали непорушний фундамент для звершення нею своєї спасительної місії на теренах України», — зазначив у своєму зверненні Митрополит Онуфрій.

Також Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, з якими труднощами довелося зустрітися попереднику Його Блаженства приснопам’ятному Митрополиту Володимиру, про його стійкість в православній вірі і в канонічному церковному устрої.

За словами Предстоятеля УПЦ Харківський Собор, — «Це була вирішальна подія в новітній історії Православ’я в Україні, і ми смиренно дякуємо Богу за Його великі милості і щедроти, які Він являв і являє Своїй Святій Церкві впродовж її історичного буття на нашій землі».

Нагадаємо про те, що ювілейні урочистості продовжаться в Лаврі, де в цей недільний день — день пам’яті святих отців Першого Вселенського Собору на соборній площі Успенського собору буде звершено Божественну Літургію.

В цей же день Намісник взяв участь у Священному Синоді УПЦ. Перед засіданням учасники на чолі з Предстоятелем звершили заупокійну молитву за спочилих учасників Харківського Архієрейського Собору.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель ювілей Синод Харків

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: