Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

24.08.2016

У День Незалежності України в Лаврі був звершений подячний молебень

24 серпня 1991 було прийнято постанову Верховної Ради УРСР про проголошення незалежності України, яка відразу набрала чинності, сьогодні відзначається 25-я річниця з дня цієї історичної події.

В Успенському соборі сьогодні було звершено подячний молебень, який з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископи: Боярський Феодосій, Васильківський Миколай, Іванківський Кассіан, братія Лаври у священному сані.

Перед молебнем митрополит Павел у співслужінні архієпископа Пантелеімона і братії обителі очолив спів акафісту Успінню Пресвятої Богородиці, який за традицією звершується в Києво-Печерській Лаврі щосереди перед початком пізньої Божественної Літургії.

У своєму слові з нагоди Дня Незалежності митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел сказав, що в історії були різні сторінки — і хороші і погані. «Історію ми самі пишемо, — сказав владика, — вона не завжди була поганою. Якби вона була такою, то ми не мали би тієї святині, в якій зараз можемо підносити свої молитви і дякувати Господу за все. Якби вона була поганою, людство загинуло б зовсім. Господь за наші гріхи попускає ті чи інші події, але милість і милосердя Боже над усе».

Закликаючи всіх ще й ще раз піднести свої молитви, владика Намісник попросив всіх присутніх «подякувати Господу за всі Його благодіяння, щоб Він не допустив більше тих жахливих випробувань, які мали місце раніше, щоб Він зберіг нашу країну і Церкву, всіх нас від усякого зла і привів до тихої пристані Царства Небесного!»

За богослужінням молилися численні парафіяни та студенти Київських духовних шкіл.
Після закінчення молебню владика Павел подякував архієреям, співслужащій братії, прихожанам за молитви і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

акафіст молебень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: