Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

03.02.2019

«Тільки наполеглива молитва приносить спасительні плоди»

005

Богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі в Неділю 36-ту після свята Святої Трійці очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Предстоятель Української Православної Церкви звершив всенічне бдіння у співслужінні керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, архієпископа Бучанського Пантелеімона, архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента, єпископа Баришівського Віктора, ректора Київських духовних шкіл єпископа Білогородського Сильвестра, братії Святої Печерської обителі, гостей Лаври у священному сані, серед яких були клірики Грузинської Православної Церкви.

У сам недільний день Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну Літургію в тому ж храмі.

Після читання Євангелія Першосвятитель звернувся до пастви зі словом проповіді, розповівши євангельську історію про зцілення сліпої людини, що пропонувалася Православною Церквою в цей день для прочитання, після чого продовжив: «З цього оповідання ми вчимося тому, що людина повинна бути наполегливою. Сліпого змушували замовкнути, а він іще більше кричав про те, щоб Іісус помилував його.

Це приклад того, як ми повинні бути наполегливі в молитві, тому що тільки той, хто перебуває твердо в молитві, то той і отримує просиме. Тільки наполеглива молитва приносить спасительні плоди.

І коли ми станемо на молитву, нам обов’язково щось буде заважати: або диявол, або обставини нашого життя, або умови, в яких ми знаходимося, або хтось із присутніх людей, а якщо ми одні, нам будуть заважати помисли, у нас навіть може не бути бажання молитися. Але, незважаючи на це, людина повинна бути наполегливою і завзятою у молитві, і тоді ця молитва принесе плоди!»

Під час ранньої Божественної Літургії в Хрестовоздвиженському храмі молився і причащався Святих Христових Таїн Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, який в даний період проходить реабілітацію після перенесеної операції.

Нагадуємо, що на майбутній седмиці буде звершуватися пам’ять священномученика Володимира (Богоявленського), Митрополита Київського і Галицького. 6 лютого о 16.30 в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських буде звершено урочисте всенічне бдіння, а в сам день пам’яті святого, 7 лютого о 9:00 — Божественна Літургія в тому ж храмі. Після закінчення Літургії буде звершено хресний хід до місця убієння священномученика Володимира (Богоявленського).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя Грузинська ПЦ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: