Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

24.02.2018

Субота святого мученика Феодора Тирона

101Суботній день першої седмиці Великого посту називається суботою Феодора Тирона, так як в цей день Святою Православною Церквою встановлено спомин чуда святого мученика Феодора. Суботнє богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. За Божественною Літургією Його Високопреосвященству співслужили братія обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до прихожан і численних паломників зі словом проповіді, зупинившись на історії, яка відбулася в середині четвертого століття при імператорі Юліані Відступнику. «Бажаючи поглумитися над християнами, — нагадав Намісник, — язичник наказав градоначальнику Константинополя окропляти в перший тиждень Великого посту на ринках всі їстівні припаси ідоложертовною кров’ю. Але предстательством святого Феодора християни уникли гріха».

Завершуючи архіпастирське слово, владика Павел побажав усім «…звертати свої погляди до святого мученика Феодора Тирона і просити, щоб він укріпив на життєвому шляху, в молитві і пості. І віддамо себе цілком Господу, тоді Він збереже нас у цьому світі для того, щоб нам наслідувати життя вічне!»

Під час богослужіння була вознесена молитва за мир в Україні.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав тих, хто носить ім’я на честь святого Феодора Тирона, з днем небесного покровителя, всіх причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на тих, хто молився сьогодні в храмі, Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: