Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.03.2018

«Смерть — це наслідок гріха»

003Напередодні першої батьківської суботи цього Великого посту в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських було звершено вечірнє богослужіння. Пасію на повечір’ї очолив керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Після читання Пасії владика Антоній звернувся до віруючих зі словом проповіді, розповівши про те, що таке гріх і які наслідки гріха ми бачимо зараз в нашому житті: «…смерть не є покаранням за гріх, смерть — це наслідок гріха. Зараз ми — люди нової благодаті, Нового Заповіту, ми — спадкоємці Нового Адама і маємо надію на спасіння, тому що Господь наш Іісус Христос як Істинний Бог, який взяв на Себе людські гріхи, долає тяжіння людської природи до гріха. 

Бог зробив людину знову здатною жити в інобутті і від цієї безсмертності відчувати блаженство, тому що життя в Бозі і є справжнє блаженство. Спасіння людське можливе і реальне, коли людина живе в Церкві Христовій. Входить людина в Церкву через Таїнство Хрещення, і тому так важливо, щоб це Таїнство звершувалося в справжній Церкві, канонічній Церкві. Через Церкву в світ приходить благодать, через Церкву в світ приходить спасіння, через Церкву людина преображає свою тварную природу, і у кожного з нас є реальна можливість відродження.

Гріх не просто приходить в світ, тому що ми спадкоємці Адама, за кожен конкретний гріх відповідає кожна особистість, тому що, згрішивши, людина завжди знаходиться у виборі: здійснювати цей гріх, робити цю справу або від неї ухилитися. Коли людина грішить, вона завжди повинна каятися, інакше людина черствіє, а за цим приходить окостенілість — коли людина вже не бачить необхідності в покаянні. І кожен задається питанням: як каятися, скільки разів каятися, адже наша природа настільки пригнічує нас своїми гріховними бажаннями, що майже немає реальної можливості в покаянні. Дуже важливо, згрішивши, усвідомити це, каятися і бігти в Церкву на сповідь. І Господь обов’язково простить. Наша душа для Господа дуже дорога: поки вона має вигляд особистості людини, подоби Божої, до того часу є можливість покаяння. Поки людина жива, у неї є можливість молитися, просити і благати про прощення гріхів, робити ті справи, які загоюють той гріх, який ми скоюємо.

Ми тільки на початку посного подвигу, ми тільки починаємо усвідомлювати згубність гріха, усвідомлювати слабкість своїх сил. Але якщо ми почнемо усвідомлювати страшну гниль людської душі, що живе в гріху, захочемо розірвати ці ланцюги гріха, Господь обов’язково нам допоможе. І в цьому запорука того, що ми є православні християни, в цьому запорука того, що у нас є Таїнство Покаяння і Свята Євхаристія, у нас є можливість спалювати, спопеляти гріх, і хай допоможе нам Господь у нашому великопосному подвизі, щоб гідно провести його і зустріти Світле Христове Воскресіння!»

Також під час вечірнього богослужіння Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у сп003івслужінні митрополита Бориспільського та Броварського Антонія, архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента, а також братії Лаври у священному сані очолив парастас, під час якого були піднесені молитви за всі від віку спочилих православних християн. За богослужінням у вівтарі молився архієпископ Бучанський Пантелеімон.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: