Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

27.08.2016

«Преподобний Феодосій поєднав закон з любов’ю»

У день, коли Церквою згадується перенесення мощей одного з засновників Святої Печерської обителі преподобного Феодосія, в Лаврі були звершені урочисті богослужіння.

Напередодні ввечері у Великій церкві було звершено всеношне бдіння, яке очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Ніжинський і Прилуцький Іриней, єпископи Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, братія і гості обителі в священному сані.

У сам день свята митрополит Павел очолив Божественну Літургію в Успенському соборі у співслужінні єпископів Климента, Варсонофія і Даміана, а також братії монастиря.

Після читання Євангелія Намісник звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому акцентував увагу на тому, якою Бог створив людину від самого початку. «Бог дивен не тільки в тому, що Він створює світ, — сказав митрополит Павел, — але і в тому, що створює людину за образом і подобою Своїми. До сьогоднішнього дня Господь допомагає людині досягти спасіння. І коли людина розуміє це, вона завжди намагається догодити Богові і ближньому. Бог вводить людину в світ після всього творіння. Людина ні в чому не мала потреби в Раю, Господь завжди зустрічався зі Своїм творінням і був поруч з ним. Але людина ухилилася на шлях гріха і смерті. Не Господь, а людина сама себе вигнала з Раю, людина сама себе відсторонила від Бога. Але Господь не залишає своє творіння. І дарує тих, хто є живоносним джерелом для Церкви Христової».

Одним з таких джерел є преподобний Феодосій Печерський. Він є помічником не тільки для ченців, але кожен, хто вірує, в його житії знаходить приклад для наслідування, приклад того, яким насправді повинен бути чоловік. Навколо джерела завжди розквітає сад. До преподобного прийшли учні в надії змінитися, і, завдяки його прикладу, і до сьогоднішнього дня в Лавру стікається безліч прагнучих спасіння.

«Наше життя може змінитися в одну мить, — сказав владика, — головне, щоб було наше бажання. Милосердя і благодать Божа торкаються людини, і вона змінюється в Божественній любові!»

Розповівши про життєвий шлях преподобного Феодосія, митрополит Павел додав: «Преподобний Феодосій поєднав закон з любов’ю. І Господь нагородив його безліччю обдарувань: чудотворенням, прозорливістю. Господь, бачачи труди, нагороджує кожну людину.

Незважаючи на те, що під час навали чужинців мощі преподобного були заховані, але він був, є і зараз знаходиться з нами. Цей світильник світить всьому світу. І зараз ми повинні просити і благати, щоб Господь зберіг нашу земну Батьківщину, за яку молився преподобний Феодосій, і зберіг всіх нас для тимчасового і вічного життя!»

На завершення богослужіння владика Павел подякував архієреям і братії за молитви і побажав, щоб клопотанням преподобного Феодосія Господь всіх нас привів до Царства Небесного.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято прп.Феодосій

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: