Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

26.08.2018

Предстоятель УПЦ очолив Літургію в день віддання свята Преображення Господнього

003У Неділю 13-ту після П’ятидесятниці Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну Літургію у Великій церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, а також братія і гості монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері в Успенському соборі всенічне бдіння також звершив Митрополит Онуфрій, а в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських — архімандрит Савва з духовенством Лаври.

Після читання на Літургії євангельського недільного зачала Блаженніший Владика Онуфрій звернувся з архіпастирським словом з тлумаченням притчі про виноградник, що насадив Господь. За словами Предстоятеля, старозавітна Церква не принесла належних плодів, незважаючи на постійні напучення через пророків і праведників. «Тому Він віддав Церкву іншим людям, які приносять плоди у часи свої, — нагадав Предстоятель. — Основою і Главою цієї Церкви є Христос. Які плоди Церква приносить Богу? Апостол Павел говорить, що це «…любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість» (Гал. 5:22-23).

Від нас Він також вимагає приносити духовні плоди в такі часи, коли приходять випробування, війни, землетруси, голод, повені.

Але для кожної людини окремо є часи, коли Господь вимагає від неї духовного плоду. Він щодня посилає нам своїх слуг, щоб побачити наші духовні плоди». Далі Предстоятель УПЦ навів приклади з повсякденності, де і як ми можемо виявляти терпіння і розсудливість і таким чином приносити плоди Богу, якщо ми уважно до себе ставимося.

«Немає іншого шляху досягнення Царства Божого як через Церкву. Хай допоможе нам Господь завжди приносити добрі плоди і бути в Його винограднику, щоб нам бути спадкоємцями вічного спасіння на Небі у Христі Іісусі Господі нашому!», — побажав всім Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Під час богослужіння була звершена дияконська хіротонія.

Після закінчення Літургії було проспівано славлення свята Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: