Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

24.06.2018

Неділя 4-та після П’ятдесятниці, пам’ять свв. апостолів Варфоломія і Варнави

003У четверту неділю після Дня П’ятидесятниці богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархимандрит обителі Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Блаженніший Владика звершив всенічне бдіння у Великій церкві. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, Сєверодонецький і Старобільський Никодим, єпископ Баришівський Віктор, братія і гості Лаври у священному сані.

Братське всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив тезоіменитий архімандрит Варнава, який несе послух головного готельного в нашій святій обителі.

У сам недільний день Первосвятитель у співслужінні постійних членів Священного Синоду УПЦ: митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона, митрополита Кам’янець-Подільського і Городоцького Феодора, Намісника Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, митрополита Луганського і Алчевського Митрофана, митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, преосвященних архіпастирів і численного духовенства очолив Божественну Літургію в тому ж храмі.

Після читання Євангелія на Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви зі словом проповіді, розповівши про сьогоднішнє євангельське читання про зцілення слуги сотника, продовживши: «Це одне з багатьох чудес, які Господь звершив під час Свого земного життя, під час Свого спокутного подвигу. Нас дивує віра сотника, який сказав, що не гідний, щоб Господь увійшов під його дах. Сотник у своїй молитві висловив глибоке смирення і знання того, що Бог є Всемогутній, Він створив людину, керує ним і зцілює. Ця віра, яка пов’язана зі смиренням і правильним знанням Бога, вона зробила його молитву сильною, і Господь зцілив його отрока.

Кожній людині потрібно навчитися ввіряти себе Богу, будувати своє життя відповідно до заповідей Господніх, робити не те, що хоче людина, а те, що Бог велить. І якщо життя побудоване на заповідях Божих, то у людини народжується віра серця. Тоді людина на досвіді пізнає, що Бог — це дійсно все, що Бог дійсно Краса Невимовна, що Бог є Любов, і якщо Бог нам щось велить, то це не є якимось капризом по відношенню до творіння, але Бог бажає того, щоб ми виконували Його заповіді, бо вони нам корисні. Якщо ми їх не виконуємо — ми собі шкодимо, а Бог цього не хоче.

Якщо людина, що не знає Бога, живе по совісті, у неї теж з’являється з часом сердечна віра. І обов’язково така людина пізнає Бога, пізнає Христа, подібно до того, як прийшов сотник. Він визнав Бога таким, яким Господь є. Виконуючи закон совісті, сотник виховав в собі віру серця. Нехай Господь допомагає нам, браття і сестри, щоб ми жили керуючись не земними законами і людськими правилами, які не згодні з Божественним законом, але ми читали Святе Євангеліє, вчилися від нього, як жити і що робити в різних обставинах нашого земного життя; і щоб ми прислухалися до совісті, яка дублює Святе Письмо. Якщо ми будемо в злагоді зі своєю совістю і будемо жити в злагоді з законом Божественного Писання, то і у нас буде віра серця, а наші молитви Бог буде виконувати. Ми будемо мати благословення над собою і над своїм життям, а в майбутньому обов’язково станемо причасниками вічного життя на Небі у Христі Ісусі Господі нашому!»

Під час богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив священицьку і дияконську хіротонії.

По окончании Литургии Предстоятель поблагодарил сослужащих архипастырей и духовенство за молитвы, причастников поздравил с принятием Животворящих Таин Христовых, именинников – с днем небесных покровителей, после чего призвал на паству Божие благословение.

Напоминаем, что завтра, в понедельник, 25 июня, день памяти преподобного Онуфрия Великого, небесного покровителя нашего Первосвятителя Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Онуфрия. В день своего тезоименитства Блаженнейший Владыка в сослужении епископата Украинской Православной Церкви и духовенства возглавит Божественную Литургию в Успенском соборе Лавры. Начало богослужения в 9:00

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: