Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.07.2018

Предстоятель очолив богослужіння Неділі 8-ої після П’ятидесятниці

У восьмий недільний день після свята П’ятидесятниці богослужіння в Лаврі очолив Священноархімандрит монастиря Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви звершив недільне всенічне бдіння у Великій церкві. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, а також братія і гості обителі в священному сані.

У сам недільний день Блаженніший Владика очолив Божественну Літургію в тому ж храмі у співслужінні Намісника монастиря митрополита Павла, преосвященних архіпастирів, братії Святої Печерської обителі і численних гостей Лаври.

Після читання Євангелія Первосвятитель звернувся до пастви зі словом проповіді, розкривши сенс притчі про насичення п’яти тисяч чоловік п’ятьма хлібами і двома рибами, що в цей недільний день пропонує для прочитання Свята Православна Церква.

«Благословення Боже робить людину щасливою, — продовжив Блаженніший Митрополит Онуфрій, — навіть при малому володінні чимось, навіть будучи небагатою, але людина може бути щасливою. А може бути людина дуже багатою, але дуже нещасливою. Тому що щастя людини залежить не від великої кількості її майна, а від того, наскільки вона близька до Бога. А в Церкві, в храмі людина стає ближче до Бога і таким чином наближається до свого Творця. Тут ми дізнаємося красу Божественної любові, велич Божества, милосердя і дізнаємося, що Господь осипає нас кожен день і кожну годину Своїми милостинями, тільки ми повинні бути здатні вмістити в себе ці милості Божі, бо та людина, яка вірить Христу, не просто вірить в Христа, але вірить Христу, тобто йде за Христом, упокорює себе Христу, та людина здатна вміщати в себе Божі милості, і їй відкривається краса Божества, вона бачить велич Божу. І коли людина покладається на Бога, то Бог дає їй все, що потрібно для земного життя і для спасіння на Небі у Христі Іісусі Господі нашому».

За Літургією була вознесена сугуба молитва за мир в Україні.

Під час богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив священицьку хіротонію.

Після закінчення Літургії Предстоятель подякував архіпастирям і священикам, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Нагадуємо, що завтра, 23 липня, в день пам’яті преподобного Антонія Печерського буде звершуватися святкування 30-річчя відродження чернечого життя в Києво-Печерській Лаврі. Напередодні ввечері богослужіння розпочнеться о 16:00 в Успенському соборі з читання Акафіста преподобному Антонію. В день свята Божественна Літургія у Великій церкві розпочнеться о 8:30. Після закінчення Літургії буде звершено хресний хід до Ближніх печер. Богослужіння очолить Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: