Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

03.01.2017

«Потрібно озброїтися словом Божим подібно святителю Петру…»

У день пам’яті святителя Петра, Митрополита Київського — одного з найшанованіших святих Православної Церкви, особливо на Русі, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських обителі. Його Високопреосвященству співслужили єпископ Ірпінський Климент, керівник Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, братія і гості монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері митрополит Павел очолив полієлейну службу в тому ж храмі, під час якої прочитав Різдвяний трипіснець на малому повечір’ї.

Після читання Євангелія на Літургії владика Климент звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому порівняв радість, про яку говорилося в прочитаній за богослужінням Нагірній проповіді Спасителя, з несправжніми і скороминущими земними радощами.

«Сучасна людина може насолоджуватися різними матеріальними благами, штучними радощами. У цій розвазі розуму людина мало думає про невимовну, неземну радість блаженства в Царстві Небесному, де винагорода праведних многа», — зауважив владика. — Але для нашого напоумлення і спасіння Господь безперестанно являє нам приклад Своїх угодників, які, почувши слова Нагірної проповіді: «Радійте того дня й веселіться, нагорода бо ваша велика на небесах» (Лк. 6:23),  знехтували всим земним.

Так вчинив і нині шанований великий святий і чудотворець святитель Петр , митрополит Київський. «Цей святий угодник Божий, — нагадав єпископ Климент, — вже в 12 років залишив світ, ніколи не повертаючись до нього, і пішов в монастир, про що ніколи не шкодував». Подвизаючись в іночестві, він нічого не знав крім читання слова Божого, молитви, смирення і послуху. Але по духовному закону, чим більше смиряється людина, тим більше прославляє її Бог.

Як і інші праведники святитель Петр  непохитно дотримувався заповідей Господніх, викладених у Священному Писанні, тому успадкував Царство Небесне. «Євангеліє — це не людська історія, це слово Боже, і в ньому  не може бути помилок. У Бога не може бути помилок. І у Бога не може бути якоїсь напівправди, — підкреслив Преосвященніший Владика.  — Все, що сказано в Євангелії, є абсолютна правда. А все, що невідповідно до слова Божого, шкодить душі».

На завершення єпископ Климент побажав, щоб «…молитвами святителя Петра Господь сподобив нас прямо і непохитно увійти в Царство Небесне і разом з усіма угодниками Божими насолодитися радістю і веселістю».
Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував владиці Клименту, братії, що співслужили, за молитви, привітав усіх, хто хрестився в честь святителя Петра Київського, з днем небесного покровителя, причасників привітав з прийняттям Святих Христових Тайн і закликав на всіх Господнє благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: