Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

24.01.2021

«Покаяння лежить в основі всякого добра»

002У Неділю 33-ю після великого свята Зішестя Святого Духа Божественну Літургію в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври звершив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Бородянський Марк, братія і гості монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері всенічне бдіння у Великій церкві очолив Намісник Києво-Печерської Лаври владика Павел.

Після читання Євангелія Предстоятель УПЦ звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому пояснив заклик Господа Іісуса Христа «покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне» (Мф. 4:17).

«Гріхи бувають різні, але всі вони заважають людині увійти в Царство Небесне, – зазначив Блаженніший Владика. – Не потрібно соромитися покаятися, а сказати: “Господи, я винний, прости мене!”. Це найправильніший шлях покаяння. Покаяння лежить в основі всього доброго, що є в людині. Покаяння робить людину милосердною, смиренною і лагідною. Це природні властивості образу Божого в людині. Воно відкриває найголовнішу властивість – велелюбність, тобто любов людини до Бога і ближнього як творіння Божого.

Покаяння лежить в основі всякого добра. Якщо хочемо бути добрими і світлими, мати смирення і любов, то повинні каятися в своїх гріхах. Тоді ми будемо мати Боже благословення і зможемо пройти земне життя благополучно, а в майбутньому віці отримаємо те Царство, заради якого була створена людина. Хай допоможе нам Господь!»

Під час Літургії Предстоятель УПЦ звершив ієрейську хіротонію.

По завершенні богослужіння було проспівано славлення великого свята Хрещення Господня, після чого Митрополит Онуфрій привітав усіх з Неділею після Богоявлення і осінив паству предстоятельським благословенням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: