Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

03.03.2020

«Піст – це не тільки стриманість у їжі…»

002Увечері понеділка першої седмиці Великого посту першу частину Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського прочитав в Лаврі Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Після прочитання канону Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до пастви зі словом проповіді.

Блаженніший Владика розповів старозавітну історію трьох отроків Ананії, Азарії і Мисаїла та пророка Даниїла, звернувши увагу віруючих на те, яким повинен бути піст, після чого продовжив: «Через пости, які встановлені в Церкві, людина потроху повертається до первісного стану. Піст відновлює гармонію не тільки людської душі, а й розуму, тоді людина починає правильно мислити і розуміти суть речей, які її оточують, і що навколо неї відбувається.

Нехай Господь допомагає в тому, дорогі браття і сестри, щоб ми в міру своїх сил змогли пройти цей піст, утримуючись від скоромної їжі. Якщо ми хоч трохи будемо утримуватися, то це принесе нам користь. Головна мета нашого посту, якого ми дотримуємося на землі, полягає в тому, щоб ми гідно підготували себе до зустрічі великого свята Воскресіння Христового, а також приготували себе до зустрічі з Воскреслим Христом у вічному Його Царстві, яке Він приготував люблячим Його і виконуючим заповіді Його!»

Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел прочитав першу частину Великого покаянного канону в храмі святої великомучениці Варвари при обласній клінічній лікарні міста Києва.

Після закінчення читання канону митрополит Павел промовив проповідь, в якій розповів про історію гріхопадіння прабатьків і про те, яке значення має піст в нашому житті, після чого продовжив: «За порушення посту Адам залишив Рай, він залишився без Бога. І плакав він не про те, що позбувся райської їжі, але про те, що залишився без Бога. І дуже часто ми також відчуваємо себе залишеними Богом, але Церква дарує нам період посту, щоб очистити себе і примиритися з Богом.  

Для людини, що кається, є єдиний правильний спосіб – це покаяння в Церкві Христовій. Піст – це не тільки стриманість у їжі, це наший з вами стан душі. Ми повинні оберігати себе не тільки від їжі, адже вона не наближає людину до Бога і не видаляє від Нього, але і від гріхів, які часом перемагають нас.

Приступимо ж, браття і сестри, до великого таїнства посту, пам’ятаючи, що в першу чергу ми постимося перед Богом. Не будемо засуджувати ближнього, адже в такому випадку наш піст перетвориться в лицемірство, і тільки коли ми наповнимо нашу душу благодаттю бути милосердними до ближнього – тоді все в нашому житті зміниться в кращу сторону, тоді Господь збереже нас від усякого зла і обов’язково приведе до тихої пристані Царства Небесного!»

Після закінчення великого повечір’я владика Павел подякував настоятелю протоієрею Василію Озимчуку, братії храму і всім присутнім в храмі за молитви, після чого в пам’ять про спільну молитву підніс іконки і преподав усім архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель Київ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: