Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.10.2022

«Перша форма любові — це терпіння»

001Напередодні Неділі 17-ї після П’ятидесятниці та свята на честь святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова богослужіння були звершені у соборах Верхньої Лаври.

Братське всенічне бдіння у храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських із Трапезною палатою очолив блюститель Ближніх печер архімандрит Іоанн. У сам день свята в цьому ж храмі Божественну Літургію в сослужінні братії обителі звершив блюститель Дальніх печер архімандрит Даміан.

Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив соборну Літургію в Успенському соборі обителі. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили архієпископ Баришівський Віктор, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані.

Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви, розповівши про житіє і проповідницькі праці апостола любові згідно зі Священним Писанням та Переданням.

007«Ми сьогодні, дорогі браття і сестри, вшановуємо святого Іоанна Богослова, що залишив нам Євангеліє і Послання, в яких він говорить про висоту Божественної любові і про те, що той, хто любить ближнього, перебуває в Богові, — продовжив Предстоятель УПЦ. — Любов проявляє себе по-різному. Перша форма любові — це терпіння. Не карати ближнього, не дорікати чи докоряти, не кривдити його, а терпіти його таким, яким він є. Якщо хочемо, щоб ближній став кращим, то треба молитися за нього.

Є більш піднесені форми любові, а найдосконаліша — це любов до всіх, навіть до ворогів. Щоб простягати свою любов до всіх тих, хто проклинає, кривдить. Тому що Бог любить усіх нас, хоч ми всі різні. Одні добрі, інші погані, але Бог посилає Свої блага праведним і неправедним. Бог усіх любить, тому ми маємо бути послідовниками Бога і повинні також любити всіх людей.

Любов виключає війну, вбивства та утиски один одного. Вона завжди дає людині справжню свободу, яку Господь обіцяв людині. Любов звільняє людину від гріха і робить її вільною у повному значенні цього слова.

Нехай Господь допоможе нам перш за все любити Його, виконуючи Закон Божий. Цієї любові і навчає нас сьогодні святий апостол Іоанн Богослов, який молиться біля Престолу Божого за всіх нас, щоб і нам спромогтися свого часу бути там, де він перебуває, прославляючи Святу Трійцю на віки віків!»

За богослужінням була звершена дияконська хіротонія.

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та порятунок від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

На завершення богослужіння Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, священнослужителів та всіх віруючих зі святом, причасників — з прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя апостоли

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: