Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

28.10.2016

Панахида з нагоди скорботного дня в історії Греції

У Лаврі була відслужена панахида з нагоди скорботного дня в історії Греції.

З благословення Намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла архімандрит Іларіон звершив панахиду в Успенському соборі обителі по грекам, які загинули під час Другої світової  війни.
Історичним підгрунтям цього дня, що носить назву «Охі», стала відмова грецького прем’єр-міністра 28 жовтня 1940 року від прийняти умов ультиматуму з боку Італії і впустити на свою територію війська Муссоліні, сказавши «Охі!», що означає «Ні!» Слідом за  прем’єр-міністром «Охі!» («Ні!») скандувала вся Греція.

Неймовірну мужність проявив грецький народ і встав на захист своєї батьківщини, її незалежності. Період боротьби з фашистськими завойовниками всієї Греції, яка послідувала за відмовою від прийняття ультиматуму, показав єдність грецького народу перед лицем небезпеки, згуртованість всієї нації — юнаків і старих, бідних і багатих.

Після закінчення панахиди отець Іларіон звернувся до всієї грецької громади Києва, яка сьогодні зібралася у Великій церкві Києво-Печерської Лаври, зі словом проповіді, в якому  зробив акцент на необхідності сугубої молитви за померлих, особливо за тих, хто свою душу поклав за віру і батьківщину. «Ми прийняли православне християнство від Візантії, — сказав архімандрит Іларіон, — нас багато чого об’єднує. І будемо вірити, що Господь прийняв нашу гарячу молитву за упокій душ усіх воїнів, які віддали своє життя, захищаючи не тільки Грецію, а й весь світ від фашизму. Нехай їх клопотанням у Престола Творця Господь і нас всіх призведе до спасіння і вічної радості!»

На завершення отець Іларіон з благословення священноначалля вручив ордени Української Православної Церкви: Бумбурасу Пантелеймону Васильовичу — орден святого рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня, Мазараті Світлані Миколаївні — орден святої рівноапостольної княгині Ольги, Корягіній Майї Федорівні — орден святої великомучениці Варвари ІІ ступеня. Також було зроблено загальне пам’ятне фото.

Фото ієромонаха Інокентія (Підтоптаного)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

панахида нагородження Греція

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: