Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Богослужіння

14.05.2017

Неділя 5-та після Пасхи, про самарянку

005

У недільний день п’ятої седмиці після Світлої Пасхи за Літургією читається евангельське зачало про бесіду Господа Ісуса Христа з самарянкою, ім’я якої, згідно Переданню, було Фотинія. Вона згодом постраждала за Христа; вважається першою християнською мученицею. В цьому році в цей день також святкується пам’ять священномученика Макарія, митрополита Київського, убитого в 1497 році.

Святкову Божественну Літургію у Великій церкві Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври звершив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, братія і гості монастиря в священному сані.

Після євангельських читань митрополит Павел звернувся до всіх з архіпастирським словом. Нагадавши історію про самарянку, якій Господь повідав про живу воду, Високопреосвященніший Владика додав: «Христос недалеко від кожної людини, що шукає Його. Нам залишається тільки відкрити Йому своє серце. Віруючий всім задоволений і завжди радіє, переносячи скорботи з вдячністю, довіряючи Божому Промислу. Кожна людина, що слухає Його слово, приймає від Нього нетлінну їжу, має Царство Боже в своїй душі: «Бо Божеє Царство всередині вас» (Лк. 17:21).

Також владика Павел розповів про виконання слів Христа: «…правдиві поклонники будуть поклонятись Отцеві в дусі і истині» (Ін. 4:23) і продовжив слово повчання розповіддю про швидке розповсюдження Церкви Христової по всьому світу, починаючи з апостольських часів.

«Тепер ми можемо всюди підносити молитви до Бога, — сказав Намісник. — Благодать живої води напоїла всю Вселенську Церкву, в якій сповідують Христа Своїм Богом і Спасителем, Бо де двоє чи троє в Ім’я Моє зібрані, там Я серед них” (Мф. 18:20). Всюди відкрилися джерела, що дарують життя вічне. Навколо них проросли прекрасні сади, які давали нам святих угодників Божих».

На закінчення митрополит Павел закликав «…дякувати Богові за можливість називатися християнами і належати до Святої Вселенської Апостольської Церкви, Глава якої Сам Христос. Попросимо, щоб джерело води живої забило в наших серцях, умах. Будемо черпати її зі Святого Письма, перебуваючи постійно в молитві і звершуючи. діла любові».

По завершенні Літургії Намісник Лаври привітав причасників і іменинників, подякував архієпископу Пантелеімону, півчим, братії за молитви, побажавши, щоб Господь зберіг всіх на життєвому шляху.

Фото Юрія Томанюка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: