Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.07.2023

Неділя 4-та після П’ятидесятниці. Пам’ять апостола Іуди Іаковлева

036-2Напередодні четвертого недільного дня після великого свята П’ятидесятниці, а також дня пам’яті св. апостола Іуди Іаковлева, брата Господнього, і свт. Іоанна, архієпископа Шанхайського і Сан-Франциського всенічне бдіння в храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського очолив предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Під час богослужіння Священноархімандриту Києво-Печерської Лаври співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані.

У сам день свята Первосвятитель звершив у цьому ж храмі Божественну Літургію. Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви зі словом проповіді, розповівши про зцілення слуги сотника.

«Це одне з багатьох чудес, які Господь звершив під час Свого земного життя, під час Свого спокутного подвигу, — зазначив Блаженніший Митрополит Онуфрій. — Нас дивує віра сотника, який сказав, що недостойний, щоб Господь увійшов під його дах. Сотник у своїй молитві висловив глибоке смирення і знання того, що Бог є Всемогутній, Він створив людину, утримує її і зцілює. Ця віра, яка пов’язана зі смиренням і правильним знанням Бога, вона зробила його молитву сильною, і Господь зцілив його юнака.

Кожній людині потрібно навчитися ввіряти себе Богу, вибудовувати своє життя згідно із заповідями Господніми, робити не те, що хоче людина, а те, що Бог велить. І якщо життя побудоване на заповідях Божих, то в людини народжується віра серця.  

Нехай Господь допомагає нам, браття і сестри, щоб ми читали Святе Євангеліє, повчалися від нього, як жити і як чинити в різних обставинах нашого земного життя; і щоб ми дослухалися до совісті, яка дублює Святе Писання.

Якщо ми будемо в злагоді зі своїм сумлінням і житимемо в злагоді з законом Божественного Писання, то і в нас буде віра серця, а наші молитви Бог буде виконувати. Ми матимемо благословення над собою і над своїм життям, а в майбутньому обов’язково станемо причасниками вічного життя на Небі у Христі Іісусі Господі нашому!»

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, братію, які співслужили, і всіх вірян із недільним днем, причасників — із прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: