Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

26.07.2020

«Ми можемо загинути поза Церквою, але Церква без нас не постраждає»

002Сьомого недільного дня після Дня Святої Трійці Божественну Літургію у Великій церкві очолив Священноархімандрит обителі Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили: Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія і гості монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона і братії Лаври звершив всенічне бдіння в Успенському соборі.

Після читання Євангелія на Літургії Предстоятель УПЦ звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про святих отців шести Вселенських Соборів, пам’ять яких звершується в цей день, після чого продовжив: «Церкву не можна знищити, тому що її Засновник і Глава – Христос, але від Церкви можна відняти нас, грішних людей, які складають Тіло Христове. Спокусою, насильством, іншим чином можна відірвати людину від Церкви. Ми можемо загинути поза Церквою, але Церква без нас не постраждає, тому ми так дбайливо ставимося до Церкви і хочемо залишитися в ній, не бути від неї відторгнуті, тому що відпадання від Церкви – це є шлях до смерті. Диявол знає про це, і він захотів відторгнути нас від Церкви, він створив брань проти Церкви, бажаючи зробити людей своїми чадами, а не чадами Церкви. Ця брань відбувалася в усі часи існування Церкви. У перші століття Церкву хотіли просто фізично знищити. І коли Церква від цього тільки зміцнилася і збільшилася, адже кров мучеників стала насінням християнства, диявол почав боротьбу зсередини Церкви, він почав влаштовувати розколи і єресі. Коли людина впадає в єресь, тобто неправильно розуміє Бога, то вона відпадає від Церкви. Диявол почав відторгати цією зброєю людей від Бога і від Церкви. З’явилися єретики, які вчили неправильно про Спасителя, про Божу Матір, про святих угодників, про Хрест, про ікони. І протягом століть пройшли сім Вселенських Соборів, коли боголюбиві і богопросвічені мужі збиралися разом і скидали єресі. Вони навчили людей правильному поняттю про Бога, викривали єретиків і допомагали людям утримати в собі правильне розуміння Бога, тому що якщо людина не розуміє правильно Бога, вона не може Йому догодити, адже вона не знає, що Бог хоче від неї по-справжньому.

Бог людині дає розум зрозуміти Божественну істину і бути сином спасіння, а якщо ми цим розумом не користуємося, а шукаємо земної вигоди, щоб себе виправдати, то ми будемо тими, хто відступив від чистоти Святої Православної віри. Ми дякуємо Богу за те, що Він подарував нам святих отців, подарував нам віру, ми повинні намагатися жити в цій вірі, тому що справжнім християнином є не тільки той, хто вустами сповідує Бога, а хто слухається Бога, хто виконує Божественні веління. На такій людині почиває Божественна благодать, і такі люди є синами спасіння у Христі Іісусі Господі нашому, Котрому від нас слава, честь і поклоніння в нескінченні віки!»

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії Предстоятель подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого призвав на паству Боже благословення.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: