Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

09.04.2023

Священноархімандрит Лаври очолив в обителі богослужіння Неділі ваїй

001Після закінчення Святої Чотиридесятниці Православною Церквою згадуються дві важливі події, що передують Стражданням Христовим – воскресіння праведного Лазаря і Вхід Господній до Єрусалиму.

Своїм урочистим богослужінням велике свято Неділі ваїй наче дає надію на світле закінчення страсних подій земного життя Господа нашого Іісуса Христа, Його торжество над смертю і Преславне Воскресіння.

Напередодні двонадесятого свята всенічне бдіння у храмі прп. Агапіта Печерського очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Священноархімандриту Святої Києво-Печерської Лаври співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Львівський і Галицький Філарет, ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.

У сам день свята Предстоятель УПЦ звершив Божественну Літургію на площі Ближніх печер.

Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до парафіян та прочан зі словом проповіді, в якому розповів про значення події входу Господнього до Єрусалиму. «Всі події, що відбуваються навколо, говорять про те, що Господь уже йде створити праведний суд над світом, – продовжив Первосвятитель. – Тому нам треба не боротися проти один одного тут на землі, не намагатися заволодіти всім, але нам потрібно дбати про те, щоб очистити свою душу від гріха, злості, гордині. Це те діяння, яким кожна людина повинна займатися незалежно від свого становища у суспільстві.

Хай допоможе нам Господь, дорогі брати і сестри, розумно проходити своє життя, намагатися жити у мирі з Богом, не чинити опір Йому, а слухатися Його. Тоді ми спроможемося стяжати Божественну благодать, яка допомагає подолати тут усі труднощі і ввести людину в обителі вічної радості у Христі Іісусі Господі нашому!»

Після завершення Літургії Предстоятель Української Православної Церкви освятив гілки верби і окропив усіх присутніх у храмі святою водою, а також подякував архієреям і духовенству за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Таїн Христових і прикликав на паству Боже благословення.

Нагадуємо, що освячення верб буде звершуватися на площі перед Хрестовоздвиженським храмом з 12:00 до 16:00.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя великі свята

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: