Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.01.2016

Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління…

https://youtu.be/zSR8JSExTQw

Ці ангельські слова звучать під час богослужінь протягом усього року, сьогодні розносяться з Церкви як в самий день Різдва Христового. У світле свято Різдва Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа безліч голосів вірних в Успенській Києво-Печерській Лаврі з пізньої ночі з’єдналися в невпинне славослів’я Новонародженому Богонемовляті.

Головним храмом, де підносилися подяки Богу, став храм преподобних Антонія і Феодосія Печерських, в якому Блаженніший Онуфрій, Митрополит Київський і всієї України звершив Божественну Літургію (а напередодні – вечірнє богослужіння) у співслужінні Намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, митрополита Бориспільського та Броварського Антонія, ректора КДАіС, архієпископа Макарівського Іларія, єпископа Ірпінського Климента, а також братії і гостей обителі у священному сані. У цьому ж святому храмі було звершено нічне богослужіння братією обителі на чолі з казначеєм – архімандритом Нестором і благочинним монастиря – архімандритом Антонієм.

Різдво Христове – одне з найбільш значущих подій в історії людства. Доказом цього є той момент, що навіть для частини людства, що не сповідує Христа, не розуміє істинного глибинного сенсу втілення Богонемовляти, літочислення веде відлік від Різдва Христового. Період старозавітний іменувався до Різдва Христового, точка відліку нового періоду знаходить своє відображення в назві – по Різдві Христовому. У світовій практиці в світському світорозумінні цієї події також історія світу поділяється на періоди до Нової ери і після неї, ключовою точкою відліку виступає Різдво. І це є тільки зовнішнім фактором, який знаменує це найбільше з двунадесятих свят Православної Церкви Свято.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель відео великі свята Різдво Христово

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: