Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

27.01.2019

Неділя 35-та після П’ятидесятниці, віддання свята Хрещення Господня

001У тридцять п’ятий недільний день після свята Святої Трійці богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви очолив недільне всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості обителі в священному сані.

У сам недільний день Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника монастиря митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і духовенства звершив Божественну Літургію в тому ж храмі.

Після читання Євангелія Першосвятитель звернувся до пастви зі словом проповіді, в якій нагадав, що в цей недільний день звершується пам’ять святої рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії, і Свята Православна Церква пропонує нам для прочитання в Євангелії за Літургією притчу про десять дів, після чого продовжив: «У цій притчі відкривається нам таємниця Другого Пришестя в світ нашого Спасителя Господа Іісуса Христа. Перше пришестя Його було, коли Він народився від Діви Марії, коли взяв на себе людську природу, освятив її і спас. Друге Пришестя буде, коли Господь прийде на землю не для того, щоб спасати людину, тому що спасіння вже звершено, двері раю вже відкриті і людина отримала все, щоб бути спасенною і продовжити своє життя в вічності в Царстві Небесному. Господь прийде на землю для того, щоб сотворити праведний суд і віддати кожному по ділах його. Ми, православні християни, пам’ятаємо про це, і кожен в міру своїх сил готується до цього відповідального часу — до зустрічі з Небесним Женихом. Для того, щоб себе гідно підготувати до зустрічі Господа, потрібно наповнити свою душу єлеєм — тобто добрими справами. Добрі справи — є той єлей, який запалює нашу душу, і вона горить благосприятливим полум’ям любові і жертовності перед Божественними очима».

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Також за Літургією Предстоятель звершив священицьку хіротонію.

Після закінчення Літургії було звершено славлення перед іконою Хрещення Господня, після чого Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував архіпастирям, духовенству, які співслужили, і усім присутнім в храмі за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: