Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

16.12.2020

Намісник Лаври звершив заупокійні богослужіння в Житомирі

001У річницю преставлення схимонахині Рафаїли (Чернецької) голова Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви, Намісник Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Літургію в Житомирському Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі.

Засновниця обителі схимонахиня Рафаїла (1947-2005 рр.) отримала упокоєння від своїх численних недуг і праць в Києві. Але своє багатостраждальне життя подвижниця нашого часу присвятила духовному наставництву і будівництву нової обителі неподалік від Житомира, небесним покровителем якої вважається преподобномучениця Анастасія Римляниня.

Заупокійні богослужіння по пріснопам’ятній ігумені разом з Намісником Лаври звершили митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, архієпископ Гурій, архієпископ Бучанський Пантелеімон.

Під час Літургії владика Павел звернувся до всіх, хто прийшов вшанувати пам’ять матінки Рафаїли. «Вона дякувала Богові за все, – відзначив митрополит Павел. – Без нарікань приймала життєві випробування і говорила: “А кому легко?” Своїм прикладом вона навчила нас любити Отця Небесного і бути вдячними за те, що маємо. Ця сповідниця довела, що в немочі людській звершується сила Божа. Тому не будемо занепадати духом, але радіти кожному дню. Будемо дякувати Богові за те, що живемо в Його спасительному церковному кораблі й сподобимося тихої пристані Царства Небесного!».

Потім біля могили схимонахині Рафаїли була відслужена панахида, після чого владика Павел подякував настоятельці ігумені Михаїлі (Фурманець) і сестрам обителі, а також прикликав на всіх віруючих архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник монастирі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: