Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

05.11.2016

Богослужіння заупокійної Димитріївського суботи звершив Намісник Лаври

У день особливого поминання спочилих, який увійшов в історичну та літургійну практику як Димитріївська поминальна субота, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив заупокійні богослужіння.

Напередодні ввечері в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських з Трапезною палатою митрополит Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона, єпископа Ірпінського Климента і братії монастиря очолив парастас, а в сам суботній день —Божественну Літургію в тому ж храмі.

Владиці Намісникові співслужив архієпископ Бучанський Пантелеімон, а також братія Лаври у священному сані.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до віруючих із проповіддю, в якій нагадав слова одного з апологетів Християнської Церкви, що «…наша душа за своєю природою християнка. Вона знає, що не можна робити іншим того, чого не бажаєш собі. Господь пам’ятає і живих і мертвих. Для кожного з нас цей процес розлучення душі і тіла називається смертю, але з Євангелія ми бачимо, що все підвладне Богу. Коли сотник просить воскресити його дочку, стає ясно, що душа знаходиться в руках Божих. Вона по одному слову Спасителя повертається в тіло. Господь має владу змінити і загробне життя людської душі. І молитва Церкви як ніщо інше допомагає полегшити загробну долю людини. Тому Церква і встановлює особливі дні поминання спочилих».

Владика розповів про історію встановлення Димитріївського заупокійної суботи, про історію захисту вітчизни святим Димитрієм Донським, про те, як самовіддано воїни билися за свої сім’ї, за своїх рідних, за свою Батьківщину, за віру і за Святу Церкву.

«І сьогодні ми молимося не тільки за воїнів, — сказав митрополит Павел, — сьогодні ми молимося за всіх спочилих родичів наших і за всіх спочилих православних християн. Сьогодні вся Церква разом з Божою Матір’ю і угодниками Божими молиться, щоб всі спочилі успадкували вічне життя. Можна змінити загробне життя багатьох, якщо ми будемо про них молитися. Ми повинні пам’ятати всіх наших покійних родичів. Сьогодні Церква благає мучеників і сповідників, щоб вони помолилися і за нас грішних. А душа воскресне разом з тілом і дасть відповідь за всі діяння. Вища радість для людини — померти в Церкві, з молитвою на устах, з чистим серцем, з прощенням. Ми не повинні нарікати на свій життєвий хрест. Господь любить всіх і не хоче смерті грішника, Господь чекає нашого покаяння і вдосконалення, і ми будемо жити вічно, якщо цього заслужимо. Будемо ж приносити гідні плоди покаяння, щоб, приготувавшись, ми гідно зустрілися з Богом і стали нащадками Царства Небесного», — завершив владика Намісник.

Також під час Літургії були піднесені особливі молитви за здоров’я Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, який в цей день на Святій Горі Афон молитовно відзначає свій день народження.

Після закінчення Літургії була відслужена панахида, під час якої були піднесені сугубі молитви про спочилу братію нашої святої обителі, про всіх православних воїнів, що на полі брані за віру і батьківщину життя своє поклали, про всіх спочилих родичів і про всіх від віку спочилих православних християн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: