Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

28.09.2018

Намісник Лаври звершив панахиду за спочилими однокурсниками

001

Щорічно в день свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершує панахиду за своїми однокурсниками, спочилими під час пожежі в Московських духовних школах. В Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських владиці Намісникові співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Перед початком панахиди митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився за упокій, нагадавши про ту страшну трагедію, яка сталася в Свято-Троїцькій Сергієвій Лаврі, де розташовуються Московські духовні школи: в одному з семінарських корпусів почалася пожежа. Владика Павел продовжив: «Тоді, в цю саму ніч, в 1986 році, п’ятеро моїх співкелійників, з якими ми разом вчилися, з якими дружили, — загинули. Божою милістю я залишився живий. Але біль втрати і біль від пережитого не покидає і до цього дня. Ця подія змушує нас всіх, дорогі брати і сестри, задуматися про те, що в житті можуть відбутися такі випробування, про які ми й не підозрюємо, і кінець нашого життя може бути також несподіваним.

Давайте ж помолимося в цей день всі разом, щоб Господь упокоїв душі тих, хто прийшов в духовні школи для того, щоб здобути освіту і стати священиками, але кого Господь в один момент призвав до Себе, щоб і нам всім у встановлений час стати спадкоємцями Царства Небесного!»

На завершення панахиди було проспівано «Вічну пам’ять» всім одвіку спочилим православним християнам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида річниця

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: