Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.02.2017

Митрополит Павел очолив богослужіння Вселенської заупокійної суботи

За тиждень до початку Святої Чотиридесятниці Православною Церквою встановлюється особлива заупокійна Вселенська поминальна субота. У цей день Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських звершив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Владиці Намісникові співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, братія і гості монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви з проповіддю: «…сьогодні нас спіткала радість — можливість молитися за Божественною Літургією у Велику заупокійну суботу. Господь сьогодні об’єднав живих і померлих і робить їх єдиним стадом. Людина приходить у світ, проживає дитинство, юнацтво, дорослий вік, старість. Людина відходить в інший світ і зустрічається з Богом. Якщо людина була благочестива — вона перебуває в передчутті слави Божої, яку всі ми побачимо під час Другого славного Пришестя Ісуса Христа. Вселенська субота — всесвітня, Господь збирає всіх живих і померлих, щоб всі ми могли помолитися навколо Агнця Божого, адже тільки молитва Церкви може змінити загробну долю людини».

Нагадуючи про сьогоднішне євангельське читання владика Павел сказав, що «…в цей день живі проявляють свою любов до померлих. У Бога немає мертвих, у Нього всі живі. І всі повстануть із землі — одні отримають нагороду. Інші — осуд. Сьогодні ми повинні попросити вибачення у Бога, пробачити всіх спочилих близьких, попросити у Господа, щоб і Він їх простив, і тільки тоді Господь почує наші щирі молитви. Сьогодні збирається весь світ помолитися за померлих. Вони вже не можуть собі допомогти. Але є ті, хто вже в Чертозі Царя Небесного — це святі. Вони вже знаходяться в славі Божій, і за їх молитвами Господь спасає всіх нас. Свята Церква закликає пам’ятати про те, що наші спочилі сродники були подібні нам, але вони пішли. І за них треба молитися, щоб Господь сподобив в останній день всіх нас разом стати спадкоємцями Царства Небесного».

Після закінчення Літургії була відслужена панахида за всіма одвіку спочилими православними християнами, після якої митрополит Павел подякував за молитви і закликав на всіх Боже благословення.

Ранню Божественну Літургію та панахиду в Хрестовоздвиженському храмі очолив архієпископ Гурій (Кузьменко) в співслужінні благочинного Лаври архімандрита Антонія, а також братії монастиря в священному сані. Після панахиди владика Гурій звернувся до віруючих зі словом настанови, у якому закликав усіх «…в цей день сугубо молитися за всіх покійних родичів і знайомих, за всіх предків, не тільки в тут в храмі, але і вдома, гаряче і від щирого серця помолитися за них, щоб Господь прийняв наші молитви і привів їх до вічних благ».

Фото Юрія Томанюка 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: