Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

27.03.2021

Намісник Лаври звершив богослужіння першої Батьківської суботи Великого посту

003В суботи другої, третьої і четвертої седмиць Великого посту звершується поминання спочилих. Крім особливих прохань за покійних на Літургії свт. Іоанна Златоустого священнослужителі також посилено моляться під час парастасу і панахиди, яка в ці дні особливо урочиста.

Заупокійні богослужіння Батьківської суботи в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври звершив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії в священному сані.

Після читання Євангелія Владика Павел розповів про значення молитви за спочилих, після чого продовжив: «Прийде час, коли всі ми почуємо голос Сина Божого і оживемо. Ті, котрі зараз чують голос Божий і йдуть за Своїм Пастирем, воскреснуть для життя вічного. Господу і нам приємно бачити якомога більше тих, які спасаються. Але ті, що не хочуть знати Христа, злословлять Його через образ Божий, тобто свого ближнього, воскреснуть для муки вічної. Будемо, дорогі браття і сестри, як можна частіше спостерігати за своєю душею. Адже якщо людина і згрішила, але приносить сльози покаяння, смирення і сподівається на милосердя Боже, то Господь простить. Але Він не спасає нас без нас, щоб не порушити людську свободу.

Наші спочилі близькі вже не можуть помолитися за себе, але вони потребують наших молитов, тому що “несть человек иже поживет и не согрешит”. Тому будемо просити сьогодні, щоб Господь простив всякий гріх наших рідних і близьких. А ми, поки живемо тут на землі, будемо щедро творити справи милосердя, щоб Господь сподобив нас розділити зі святими радість Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії Намісник Лаври подякував усім за молитви, а потім очолив соборну панахиду.

Нагадуємо, завтра святкується Собор всіх преподобних Печерських. Сьогодні і завтра буде доступна онлайн- трансляція братської і соборної служб на каналі YouTube і в групі Facebook.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: