Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

12.02.2021

Намісник Лаври вшанував Собор трьох святителів

014У день пам’яті вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова і Іоанна Златоуста Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії Святої Печерської обителі звершив Божественну Літургію в Успенському соборі.

Напередодні ввечері у Великій церкві владика Павел очолив всенічне бдіння зі святковою літією. У вівтарі також молився митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до всіх віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про життя і праці святителів. «У Священному Писанні даються відповіді на всі питання, які тільки можуть у нас виникнути, — продовжив митрополит Павел. — Апостоли через свою проповідь сповістили про це майбутнє життя всім народам, а їх послідовники тільки утверджували християн у вірі своїм прикладом, лагідністю і ревним служінням. Такими світильниками є для нас і до цього дня святителі Василій Великий, Григорій Богослов і Іоанн Златоуст, пам’ять яких ми сьогодні звершуємо. Свята Церква закликає нас до покаяння через цих великих угодників Божих».

Далі владика розповів про кожного з шанованих сьогодні святих, а також про те, за яких обставин було встановлено це свято в честь всіх трьох великих святителів, продовживши: «Святителі були сповнені Духом, і кожен з них досяг святості за допомогою тих чеснот, в яких він удосконалювався. Встановлено це свято для того, щоб не було чвар між людьми, частина з яких більше шанували святителя Василія Великого, інші – святителя Григорія Богослова, третя – святителя Іоанна Златоуста. Але в цьому святі всі вони вказують на те, що вони рівні перед Богом і немає серед них ні першого, ні другого, ні третього, але вони моляться всі разом за нас у Престолу Божого. Вони трудилися в різний час, але всі стояли на одному шляху, і цей шлях єдиний веде нас до спасіння!

Вони і сьогодні з нами через їхні праці, через їхнє життя, подвиги і повчання. Будемо, дорогі браття і сестри, просити Всемилостивого Бога, щоб Він зберіг нас в Святій Соборній Церкві, яка є світло світу. Щоб ми не випали з цього спасительно корабля, і щоб і після кончини нашої Господь сподобив нас стати спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання, а також прочитана молитва перед іконою трьох святителів, після чого митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав усіх іменинників, хто носить імена на честь святителів Василія Великого, Григорія Богослова і Іоанна Златоуста, з днем небесних покровителів, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: