Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

25.01.2021

Намісник Лаври вшанував пам’ять мучениці Татіани

004

У день пам’яті святої мучениці Татіани і з нею в Римі потерпілих, а також святителя Сави, архієпископа Сербського Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Успенському соборі обителі. Його Високопреосвященству співслужили митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент і духовенство монастиря.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому розповів про житіє святої мучениці Татіани. «Свята зазнала мученицької смерті за Христа в III столітті, відмовившись поклонитися язичеським богам і принести їм жертву, – сказав митрополит Павел. – Як ми бачимо з житія святої мучениці Татіани, вона все своє життя присвятила Христу, вона не лякалась ні на мить перед лицем страждань і смерті.

Бог нікому не бажає смерті, але всім бажає спасіння, і в допомогу цьому Він показує нам як на свічнику угодників Божих, дивлячись на подвиги яких, ми маємо можливість наблизитися до Творця. І сьогодні ми дякуємо Богові за все, ми просимо Бога, щоб Він вислухав молитви святої мучениці Татіани. Так будемо звертатися  своїми молитвами до Господа, щоб Він зберіг нас в Церкві для єдності з Небом, де нині торжествують угодники Божі, які показали нам приклад, як потрібно бути вірними Христу і любити один одного, так прославим Триєдиного Бога Отця І Сина і Святого Духа на віки віків ! »

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання святій мучениці Татіані, а також прочитана молитва перед іконою святої угодниці Божої, після чого владика Павел подякував владиці Клименту й братії, що співслужили, за молитви, хору на чолі з архімандритом Полікарпом – за спів, привітав з днем ангела іменинниць, яким перед цим було проспівано многоліття, причасників – з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на паству і паломників Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: