Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.02.2018

Намісник Лаври прочитав Покаянний канон в скиту обителі

001

Читання третьої частини Великого покаянного канону свт. Андрія Критського ввечері в середу першої седмиці Великого посту Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив в скиту Лаври в храмі на честь Печерської ікони Божої Матері. У лаврському скиту розташовується братське кладовище, де своє останнє упокоєння знайшли спочилі насельники Святої Печерської обителі. Владика Павел разом зі скитоначальником архімандритом Пименом помолилися за упокій пріснопам’ятної братії.

Після читання Канону митрополит Павел звернувся до прихожан скиту з проповіддю.

«В цей день Свята Православна Церква збирає нас усіх в храмі, — сказав владика, — щоб прославити Дивного у святих Бога, Який прийшов у світ на страждання, щоб Своїми стражданнями і смертю дати нам можливість жити, відчуваючи невимовну радість Його Славного Воскресіння. Але як живемо ми? У світі панує вседозволеність. І часто людина дозволяє собі те, чого не варто було б робити: не ходити в храм, не слухати батьків, красти, заздрити, лжесвідчити, дозволяти собі вбивство. Але немає жодного гріха, який би залишився безкарним, тому з’являються різного роду катаклізми, негаразди. Все це вказує на те, до чого призводить гріх людини, гріх нерозкаяний!

Люди не хочуть знати Бога, більшість людей не хочуть жити з Богом, тому що якщо почати жити по-Божому, то доведеться змінити своє життя, потрібно стати на той шлях, яким Він нас веде, потрібно змиритися і з вдячністю Богові прийняти все те, що Він нам посилає! Нам варто лише піти за Ним і прийняти Його святу волю. Господь чекає від нас не рабського послуху, але послуху любові, подібно до того як син відчуває любов до батька. І життя людини неодмінно зміниться на краще, якщо вона спроможна прийняти Господню руку, яка милує, і все своє життя присвятити Йому!»

Владика навів приклади цієї зміни в душах людей, які присвятили себе Богу. Приклади метанойї ми зустрічаємо на сторінках Святого Письма Старого і Нового Заповіту. Митрополит Павел продовжив: «Ці дні посту, які приводять людину до Бога, повинні бути для нас радісними. Ми повинні звернути свій погляд до Бога, і не повинно бути місця в нашій душі для печалі. Гріхи є у кожного, але людина має можливість покаяння, відкривши свою душу перед священиком. І як би тяжко ми не згрішили, Господь нас прощає. Не треба боятися! Від нас вимагається щире каяття та бажання більше не повторювати ці гріхи, щоб світло Воскресіння Христового осяяло наше життя на цьому шляху, який неодмінно веде до тихої пристані Царства Небесного!»

На завершення владика Намісник подякував отцю Пимену і всім, хто зібрався сьогодні в храмі, за молитви і вручив в пам’ять іконки священномученика Володимира (Богоявленського), митрополита Київського і Галицького.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник скит

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: