Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

26.02.2019

Намісник Лаври очолив урочистості в місті Житомирі

001

У день народження правлячого архієрея Житомирської єпархії Української Православної Церкви глава Синодальної комісії у справах монастирів УПЦ Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Житомира.

Владиці Павлу співслужили: митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Фастівський Даміан, численне єпархіальне духовенство та гості у священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про ту притчу, яка була прочитана сьогодні за Божественною Літургією. В ній розповідалося про десятьох прокажених, яких зцілив Господь, але тільки один з них повернувся віддати хвалу Богу і подякувати за зцілення. «Це євангельське читання нагадує нам, що ми насправді дуже часто забуваємо дякувати Богу, — продовжив владика, — ми звикли в своїх молитвах більше просити у Бога, ніж дякувати. Нам так необхідно здоров’я, нам необхідний мир, нам необхідне щастя наших дітей, рідних і близьких, нам багато чого треба, і ми про це просимо. І в цьому немає нічого поганого, але ми часто забуваємо віддавати славу Богу, тобто прийти до храму, де Свята Церква славословить Триєдиного Бога і всіх Його святих, які послужили Йому вірою і правдою і є прикладом для нас з вами. І зовсім ми забуваємо, дорогі браття і сестри, дякувати Богу за Його великі милості, які Він дарує кожному з нас з вами.

В кінці притчі про десять прокажених Господь говорить вдячному самарянину: “Іди, віра твоя спасла тебе”. Ось що насправді важливо в нашому житті, дорогі браття і сестри: віра в Єдиного Бога, в Святу, Соборну і Апостольську Церкву, яка була споконвіку, Церкву, яку стяжав Своєю Кров’ю Господь наш Іісус Христос, Спаситель світу. І Він є нашим Благодійником, Миротворцем нашої душі і Спасителем нас з вами. Ми завжди повинні разом з Христом розділяти радість нашого земного життя, безперестану дякувати Йому, щоб стати спадкоємцями вічного життя, прославляючи Господа і тих наставників, які послужили нам правилом віри і благочестивого життя, наставляючи нас на шлях, який веде до тихої пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення богослужіння владика Павел передав митрополиту Никодиму благословення і щирі вітання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, а від себе особисто побажав імениннику, щоб «Господь безперестанно зміцнював Вас у Вашому архіпастирському служінні, щоб Ви і Ваша богоспасаєма паства і надалі залишалися вірними Святій Православній Церкві, щоб Господь Вседержитель дарував Вам мир душевний, здоров’я, довголіття і зміцнив на многая і благая літа!» У слові-відповіді владика Никодим подякував митрополиту Павлу і всім архіпастирям і духовенству, які співслужили, за те, що вони розділили разом з ними радість торжества. На завершення владика Павел привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх присутніх сьогодні в храмі для молитви Боже благословення.

Після закінчення Літургії було звершено подячний молебень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: