Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

30.12.2019

На «молодіжці» говорили про християнство у Франції

002Перед початком роботи чергової молодіжної зустрічі було звершено молебень з читанням Акафіста на честь ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця». Богослужіння очолив куратор архімандрит Гліб. Після молебню отець Гліб представив двох гостей «молодіжки» – брата по вірі з Франції Домініка і постійного учасника – місіонера протоієрея Олександра Проченка.

У своєму слові Домінік розповів про принцесу Анну і про те, яке значення її особистість мала як для самої Франції, так і для зміцнення зв’язків між Києвом і Парижем.

«І цей зв’язок не втратив своє значення через майже десять століть, – продовжив Домінік, – до сьогоднішнього дня у нас у Франції збереглася дуже тепла пам’ять про королеву Анну, яка була родом з Київської Русі, стоїть безліч пам’ятників як символ того, яке значення вона мала для нашої держави.  

Анна прибула до Парижу, коли наші землі вже були християнізовані, вона також займалася просвітництвом і привезла з собою з Києва Євангеліє старослов’янською мовою, на якому присягали на вірність французькому народові королі Франції, коли сходили на трон. Коли королева Анна приїхала до Франції, на ваших землях тільки зароджувалася віра Христова.

Через тисячу років можна констатувати, що на даний час християнство у Франції знаходиться у важкому стані. У нас в країні дуже великий відсоток атеїстів, велика нестача священиків, храми закриваються від того, що люди перестають до них ходити. Виною тому стала секуляризація суспільства і відступ від традицій, які ми століттями зберігали, але з незрозумілих причин втратили або просто забули.

У нас лідирує матеріалізм після революції 1789 року. Але, незважаючи на це, в Парижі і по всій Франції є і православні храми, в які ходять не тільки етнічні греки, росіяни, румуни, серби, грузини та інші традиційно православні люди, які з тих чи інших причин опинилися у Франції, а й багато французів долучаються до давньої і істинної віри.

Мені дуже приємно бачити в Україні, в Києві, таку кількість храмів, які наповнені людьми. Це надихає і вселяє надію на те, що Господь неодмінно пошле на вашу землю мир і процвітання!»

Далі Домінік відповів на питання молодих людей про сучасний стан християнства у Франції і про присутність на французьких землях Православ’я.

Протоієрей Олександр на цій «молодіжці» торкнувся теми шкоди духу неробства, який часто вражає людей.

«Початок доброчесного життя – це усвідомлення своєї немочі, – сказав отець Олександр, – а дух неробства можна перемогти тільки за допомогою праці, спонукання себе на працю. При цьому потрібно мати не просто бажання позбутися цього духу, але і смиренний стан, готовність виконати послух і будь-яку роботу. І не варто забувати, що робити це неодмінно потрібно з молитвою, адже за допомогою смирення, праці і молитви людина здатна на багато що. Дуже важливо пам’ятати, що неробство, стан якоїсь зневіри або печалі, які можуть виникнути внаслідок бездіяльного проведення часу, вони можуть пройти і під час самого процесу праці так, що людина і не помітить, як вийшла з цього стану і набула радість про Бога!»

Отець Олександр також відповів на питання присутніх, після чого архімандрит Гліб подякував запрошеним гостям за змістовний виступ, привітав усіх з прийдешнім Новим роком і нагадав, що наступна молодіжна зустріч відбудеться в актовому залі Києво-Печерської Лаври (корпус № 45).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка Франція

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: