Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

12.04.2017

Митрополит Павел звершив останню в цьому році Літургію Передосвячених Дарів

001У Велику Середу Страсної седмиці Великого посту звершується остання в цьому році в богослужбовому циклі Літургія Передосвячених Дарів. Богослужіння в Хрестовоздвиженському храмі обителі очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, а також братія монастиря в священному сані.

Особливістю перших трьох днів Страсної седмиці є те, що під час читання  часів читається Євангеліє. Митрополит Павел прочитав євангельський уривок на дев’ятому  часі, а після закінчення зображальних після молитви  попросив вибачення у всіх, «…еже згрішив в усьому житті і в Святий Чотиридесятниці».

Після заамвонної молитви і читання 33 псалма владика Намісник прочитав останній раз в цьому році молитву Єфрема Сирина з трьома поклонами.

Хотілося б нагадати, що з цього дня земні поклони не кладуть (за винятком поклонів перед Святою Плащаницею у Велику П’ятницю і у Велику Суботу) до самого свята Святої Трійці, а Псалтир не стихословиться до Фоминої неділі.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел подякував владиці Пантелеімону і братії, що співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, після чого нагадав, які події сьогодні згадує Православна Церква.

«Сьогодні ми переживаємо помазання тіла Ісуса миром, — сказав Владика, — жінка принесла цілий сосуд мира і омила Його  ноги, але це стало приводом для того, щоб Іуда Іскаріотський пішов до первосвящеників і зрадив Спасителя. Будемо ж намагатися уподібнюватися цій жінці, яка від щирого серця принесла Господу те, що могла, і ніколи не будемо ставати на той шлях, яким пішов зрадник Іуда, щоб в остаточному підсумку всім нам досягти Царства Небесного!»

Фото ієромонаха Інокентія (Підтоптаного)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: