Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

01.01.2019

Митрополит Павел звершив Літургію в новорічну ніч

001У ніч з 31 грудня на 1 січня Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Владиці Намісникові співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви, яка зібралася в храмі в новорічну ніч для молитви, сказавши наступне: «Ми з вами, дорогі брати і сестри, воістину щасливі люди, бо подібно до того, як колись пастухи зустріли Господа і Його Славне Різдво, ми зараз перебуваємо в дні передсвята, коли Господь гряде до Віфлеєму народитися від Пречистої Діви Марії. Ми просимо і молимо, щоб і ми були вписані в Його книгу вічного життя, в родовід царя пророка Давида, щоб і ми мали частину з тими святими мужами, які з глибокою вірою, надією чекали пришестя Христа Спасителя світу і удостоїлися бути покликаними на Його вічну Тайну Вечерю.

Сьогодні Господь і Його Пречиста Мати зібрали нас в цьому святому храмі. Багато хто скаже, що свято це глибоко світське, але ми зібралися сьогодні помолитися Богу і подякувати Йому за всі ті великі благодіяння, якими Він обдаровував нас в цьому році, які Він дарує нам в нашому житті і якими Він невпинно буде нас зміцнювати і в майбутньому.

Від нас вимагається лише прийти, помолитися, принести належний плід покаяння і подякувати від щирого серця за те, що Христос Спаситель допомагає нам, зміцнює і дає можливість з гідністю пройти наш життєвий шлях!»

Також владика Павел розповів про шанованих в цей день угодників — святого мученика Воніфатія, преподобного Ігнатія, архімандрита Печерського і про преподобного Іллю з граду Мурома, який є одним з найбільш шанованих святих Києво-Печерської Лаври, зазначивши, що «приклад їх життя — це приклад справжнього покаяння і смирення, це приклад життя у Христі, до якого всі ми повинні прагнути!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в нашій країні — Україні, за її владу та воїнство, за єдність Православної Церкви, а також особливі подячні молитви за прожитий рік. Після подячної молитви на сугубій ектенії хором був виконаний гімн святителя Амвросія Медіоланського «Тебе, Бога, хвалимо».

За Літургією було звершено священицьку хіротонію насельника Лаври ієродиякона Сисоя.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел від щирого серця привітав всіх, хто молився, з наступаючим Новим роком і з днем пам’яті преподобного Іллі Печерського, іменинників — з днем ангела, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн. Особливо владика попросив всіх віруючих людей посилити свої молитви в такий непростий для Української Православної Церкви час: «Щоб Господь зберіг нашу Церкву, нашу країну і наш народ у мирі і єднанні», після чого призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник нічна Літургія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: