Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

03.03.2017

Митрополит Павел звершив читання Пасії

Під час вечірнього богослужіння напередодні суботи святого великомученика Феодора Тирона Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел молився за братським вечірнім богослужінням в Хрестовоздвиженському храмі монастиря, під час якого було звершено чин Пасії.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, сказавши: «Господь багато зробив для нас і заради нашого спасіння. Церква нас приготовлює до Великого посту через підготовчі Неділі і не залишає нас протягом всього посту, пропонуючи особливі богослужбові чинопослідування і піснеспіви.
Одним з таких піснеспівів є «На ріках Вавилонських», який ми чули протягом трьох недільних всенічних бдінь перед Великим постом. Церква згадує про те, як іудейський народ відступив від Бога, зрадив Його і Його заповіді, і за це іудеїв повели в чужу землю, де вони «сиділи і плакали», коли згадували свою рідну домівку. Саме так і ми часто, дуже часто забуваємо Бога, перестаючи дякувати Йому за те, що маємо».

Розповів владика і про традиції святкування Великодня в старозавітний час: «…і Сам Христос Бог велів підготувати Йому Пасху. Разом з Христом був і той, хто Його зрадив. Господь каже йому, щоб він йшов і зробив те, що замислив, знаючи, що Іуда вже домовився з іудейськими первосвящениками про це злодіяння. Господь на Таємній Вечері встановлює головне Таїнство — Євхаристію — Святе Причастя. На цій Вечері була звершена перша Божественна Літургія, яка звершується Церквою і до цього дня. І дуже важливо саме в період посту, згадуючи подвиги і страждання Спасителя, долучатися до цієї великої Таємниці — перетворення хліба і вина в Тіло і Кров Христові. І якщо людина підходить до Чаші з чистою совістю, скорботним серцем, то таку людину через руки священика причащає Сам Христос во спасіння.

Христос молиться в Гефсиманському саду за весь світ, але іудеї з того часу так і не можуть прийняти Спасителя, Який прийшов у цей світ дві тисячі років тому. Христос Своїм життєвим шляхом показує, що на Ньому збулися всі старозавітні пророцтва, все Писання.
Але людська природа завжди була незмінною. Апостол Петр злякався того, що його можуть заарештувати, і тричі відрікся від Христа після Його Гефсиманського моління. Від страху і ми зраджуємо Своєго Спасителя і до цього дня. Історія нашого боягузтва триває. Але були люди, і вони є зараз, які в стражданнях, в засланнях, в тюрмах сповідали віру в Христа і засвідчили свою вірність Його Святій Церкві.
Зараз, особливо в ці дні посту, головним для нас є показати свою любов до Бога і ближнього. Сьогодні ми чули про Гефсиманське моління Спасителя, і людина, яка згадує про цю подію, є її учасником. І сьогодні Ісуса зраджують, і сьогодні розпинають Бога люди — своїми справами, думками, ставленням до інших і Самого Господа.

Але Всемилостивий Господь всім нам дає можливість покаяння, єднання з Ним у Таїнстві Святого Причастя, щоб всі ми могли, подібно до розумного розбійника, сповідати Христа і стати спадкоємцями вічних благ в Царстві Небесному!»

Завтра, в день пам’яті святого великомученика Феодора Тирона, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолить Божественну Літургію святителя Іоанна Златоуста в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Святої Печерської обителі.

Фото ієромонаха Симона (Новікова)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: