Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

14.08.2018

«Хрест Христовий є утвердження Церкви і хранитель всього Всесвіту»

003В Православній Церкві святом винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього починається проходження Успенського посту.

Звичай виносити Чесне Древо Хреста на дороги і вулиці для освячення місць і запобігання хворобам виник у Візантії. Напередодні свята велику святиню клали на престол у Великій церкві, а потім після процесії по місту кожен міг їй поклонитися.

Для православної Київської Русі це свято мало особливе значення, тому що, за переказами, саме в це свято прийняв Хрещення святий благовірний великий князь Володимир.

У Великій церкві Києво-Печерської Лаври славословне богослужіння очолив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. В кінці утрені під спів «Святий Боже» Намісник Лаври виніс з вівтаря Хрест, осінив ним народ, а потім поклав в центрі храму для поклоніння віруючих.

У сам день свята владика Павел звершив Божественну Літургію. Його Високопреосвященству співслужив архієпископ Бучанський Пантелеімон і духовенство обителі.

Після читання Євангелія митрополит Павел виголосив архіпастирське слово, нагадавши про значення викупної жертви Христа, а також про свято Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста, на якому Спаситель був розп’ятий.

Також владика Павел нагадав житіє семи святих мучеників Маковеїв, матері їх Соломонії і вчителя їх Єлеазара, які постраждали в 166 році до Різдва Христового від нечестивого сирійського царя Антіоха Єпіфана. «Ти, мучитель, позбавляєш нас справжнього життя, але Цар світу воскресить нас, померлих за Його закони, для життя вічного», — Намісник звернув особливу увагу на ці передсмертні слова мучеників, які ще до Різдва Христового напророкували загальне воскресіння.

«У наш час також зневажається віра. Часто ми сумніваємося, чи на правильному ми шляху. Але якщо ми належимо до Церкви Христової, Істинної, Соборної, канонічної то ми на правильному шляху. Хрест Христовий є утвердження Церкви і хранитель всього Всесвіту, слава для царів і вірних, спасительна сила на нашому життєвому шляху. Не будемо бояться тих, хто загрожує нашому життю, адже вони душі нічого зробити не можуть. Господи, захисти нас силою Чесного і Животворящого Хреста, щоб стати спадкоємцями Царства Небесного!», — призвав Владика Павел.

Після богослужіння владика Павел окропив новий збір меду, запашні трави і весь народ святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник освячення піст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: