Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

28.06.2017

Митрополит Павел взяв участь в урочистостях Білоцерківської єпархії

FD8A8347У день пам’яті святого блаженного Августина, єпископа Іппонського в місті Біла Церква були звершені урочисті богослужіння з нагоди дня тезоіменитства правлячого архієрея.

Божественну Літургію в Спасо-Преображенському кафедральному соборі очолив митрополит Хустський і Виноградівський Марк. Владиці Марку співслужили митрополити: Вишгородський і Чорнобильський Павел (Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври), митрополит Луганський і Алчевський Митрофан (глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви), Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Тернопільський і Кременецький Сергій, Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, Миколаївський і Очаківський Питирим, Білоцерківський і Богуславський Августин, Сарненський і Поліський Анатолій, Вінницький і Барський Симеон, Почаївський Володимир (Намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври), Чернівецький і Буковинський Мелетій; архієпископи: Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, Городницький Олександр, Сєверодонецький і Старобільський Никодим; єпископи: Львівський і Галицький Філарет, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Васильківський Миколай, Волинський і Луцький Нафанаїл, а також численне єпархіальне духовенство та гості у священному сані.

Блаженний Августин є одним з найбільш шанованих святих християнської Церкви не тільки за його життєвий подвиг, а й за численні труди, найбільш відомим з яких є «Сповідь», в якій він описав все своє життя, але, найголовніше, момент його звернення до Бога і становлення на шлях Істини.

Будучи людиною дуже освіченою, святий Августин завжди прагнув знайти Істину, але у нього це не виходило в силу історичних обставин, особистого спротиву проповіді християнства, яку він чув, але Господь Сам приготував його до вищого служіння і звернув до Своєї Святої Церкви.

Навіть під час облоги ввіреного його архіпастирському піклуванню міста він не покинув свою паству і залишився з нею до кінця. Там він і помер в 430 році, залишивши величезний слід в історії і богословській спадщині Святої Христової Церкви.

Після закінчення богослужіння було звершено славлення, після якого митрополит Марк привітав владику Августина з днем небесного покровителя, побажавши йому безперестанної допомоги Божої в його архипастирських трудах, які він звершує на ниві Христовій вже 25 років. Також владика підніс імениннику просфору.

Митрополит Августин у відповідь подякував присутнім архієреям і священикам, які в цей день розділили з ним радість торжества, вшанувавши пам’ять блаженного Августина, а на завершення священнослужителі проспівали многоліття.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: