Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

06.05.2021

Митрополит Павел вшанував пам’ять вмч. Георгія Побідоносця

004У Світлий четвер у цьому році звершується пам’ять святого великомученика Георгія Побідоносця. Напередодні свята полієлейне богослужіння у співслужінні єпископа Вишневського Спиридона і духовенства монастиря очолив у Трапезному храмі Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

У сам день пам’яті вмч. Георгія владика Павел звершив ранню Божественну Літургію в Іоаннобогословському приділі Великої церкви.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян і численних паломників зі словом проповіді, в якому розповів про зміст сьогоднішнього апостольського і євангельського зачал, а також про те, ким був святий великомученик Георгій Побідоносець, про його мученицький подвиг, продовживши: «Своїм подвигом святий великомученик Георгій посоромив ворога роду людського — диявола, який намагається нас всіляко ввести в обман, гріх, вічні муки і страждання. Тому, дорогі браття і сестри, ми повинні замислитися, а кому ми служимо?

Якщо ми служимо Богу, то у нас не може бути ніяких суперечок з приводу національностей, мови, з приводу того, що таке добро, а що таке зло, адже це є для нас очевидним. Диявол завжди хоче розділити, але Господь закликає нас до єдності. У нас нічого ділити, адже у нас Один Бог, одна Церква і одна Вітчизна Небесна. Лукавий бажає одного: вивести людину з Церкви і зробити так, щоб люди були не братами у Христі, але ворогами. Якщо у нас буде лагідність і смиренність, любов між собою, то всі пізнають, що ми учні Христа (Ін. 13:35).

Будемо ж, дорогі браття і сестри, берегти себе в Святій, Соборній і Апостольській Церкві, будемо молитися святому Георгію, щоб він допоміг нам пройти цей життєвий шлях, і дай Бог, щоб всі ми стали спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння підносилися сугубі молитви за новопреставлених монаха Паїсія і рабу Божу Раїсу, відспівування яких відбудеться сьогодні в Успенському соборі. Початок богослужіння о 12:30.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Великдень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: